Matjaž Brumen je bil z osmimi goli prvi strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Cimos Koper
Cimos Koper se s Poljske vrača z aktivnim izidom. Foto: MMC RTV SLO
Poljaki le za gol boljši od Kopra

Po izenačenem začetku tekme (3:3) so domači v drugi polovici prvega polčasa predvsem po zaslugi odličnega vratarja Slawomirja Szmala, ki je zbral 11 obramb, ušli že na 13:8 in kazalo je, da je usoda Koprčanov bolj ali manj zapečatena. Toda sledila je sijajna končnica, v kateri so se slovenski prvaki z dvema goloma Uroša Rapotca in enim Deana Bombača povsem približali (13:12).

"Vstajenje" Kopra v drugem polčasu
Na začetku drugega dela je Matjaž Brumen s sedemmetrovke izenačil na 13:13. Kielce so se spet odlepile na 16:14, nato pa se jim je ob čvrsti koprski obrambi ustavilo, kar so gostje znali izkoristiti. Matjaž Mlakar je z dvema zaporednima goloma izenačil na 17:17, Sebastjan Skube poskrbel za prvo vodstvo na tekmi (18:17), Brumen pa nato v 43. minuti z dvema zadetkoma zapored povišal na 20:17.

V 51. minuti +3 za Cimos
Domači so se približali na 20:21, na kar sta Skube in Bombač s projektiloma poskrbela, da je semafor v 51. minuti znova kazal +3 (24:21). Kielce je v igro vrnil Denis Buntić, ki je v 56. minuti s šestim golom zadel za 24:24, nato pa še za 25:25.

Francoska "kuhinja" ob koncu
Dobri dve minuti pred koncem sta francoska sodnika Lazaar in Reveret nerazumljivo izključila prodirajočega Skubeta, minuto kasneje pa še Robija Konečnika, tako da so Koprčani igrali z dvema igralcema manj. Kljub temu je koprski igralec tekme Brumen z golom v zadnjih sekundah znižal zaostanek le na gol.