Trebanjci so se s 13. prvenstveno zmago zavihteli na drugo mesto, a imajo dve tekmi več od tretjih Velenjčanov. Foto: www.alesfevzer.com

Koprčani so le v uvodu tekme trikrat pogledali v hrbet Ormožanov, nato pa bili vseskozi v prednosti. V prvem polčasu je njihova prednost znašala med dvema in štirimi goli, sredi drugega polčasa pa je narasla na 25:19, kar je bilo dovolj za zmago.

V primorski ekipi sta bila najučinkovitejša Staš Slatinek Jovičić in Tine Poklar, v prleški pa Bojan Čudič in David Bogadi. Vsi so dosegli po šest golov.

Trimo Trebnje je v dolenjskem derbiju gladko, s 33:23 ugnal Ribnico. Marko Kotar je prispeval šest golov.

Že v četrtek je Gorenje Velenje na Koroškem porazilo Slovenj Gradec (33:29), medtem ko so vodilni Celjani v nedeljo v Škofji Loki visoko zmagali (42:21).