Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so temelje za novo zmago postavili že v prvi polovici tekme. Že v peti minuti so povedli s 4:1, do konca polčasa pa si štirikrat priigrali prednost šestih golov (13:7, 15:9, 16:10 in 17:11).

Na začetku drugega polčasa je bila njihova igra še naprej kakovostna, po vodstvu s 25:18 v 43. minuti pa je bilo tudi jasno, da bodo na svoji dvanajsti tekmi v prvenstvu dosegli enajsto zmago.

V velenjski ekipi je bil najučinkovitejši Tilen Sokolič s šestimi goli, v koprski pa so Staš Slatinek-Jovičić, Tine Poklar in Andraž Kete dosegli po pet zadetkov.

Poleg dveh točk so se pri Gorenju razveselili tudi vrnitve Matica Verdinka, ki je okreval po poškodbi.