Krimovke so na petih tekmah zbrale sedem točk. Foto: Aleš Fevžer
Krim Mercator
Ljubljančanke so se že uvrstile v drugi del Lige prvakinj, kjer bodo odigrale še šest tekem. Foto: Aleš Fevžer
Krimovke v zadnjih sekundah ob zmago

Sävehof je v prvem polčasu izkoristil Krimove napake v napadu in na odmor odšel s prednostjo 16:13. V uvodu drugega polčasa je Tamara Mavsar z dvema uspešno izvedenima 7-metrovkama Krimu priigrala priključek (16:15), slovenske prvakinje so nato imele še napad za izenačenje, a je žoga po strelu Barbare Lazović zadela le okvir vrat.
Penezićeva 20 sekund pred koncem zgrešila
Gostiteljice so z dobro obrambo nato še nekajkrat povedle za tri gole, deset minut pred koncem so vodile s 23:20, a so krimovke z delnim izidom 0:5 v 59. minuti napravile preobrat in pri izidu 23:25 se jim je nasmihala zmaga. Toda vodstva v zadnji minuti in pol niso znale zadržati. Andrea Penezić je 20 sekund pred zadnjo sireno zgrešila svoj strel, Švedinje pa so končni izid postavile pet sekund pred koncem s 7-metrovke.
Že v 23. minuti je Katarina Krpež prejela rdeči karton zaradi prekrška nad Louise Sand.
Na prvi medsebojni tekmi v Stožicah so izbranke Toneta Tislja zmagale, potem ko so odpor Skandinavk strle šele v zadnjih minutah in slavile s 36:28.