Andreja Lekić je tekmo začela slabo, saj je zgrešila tudi dve sedemmetrovki. V zadnjih minutah prvega polčasa pa je hitro zabila štiri gole. Foto: MMC RTV SLO
Marta Bon
Marta Bon je lahko z nastopom svoje ekipe zelo zadovoljna. Foto: MMC RTV SLO
Krimovke z zmago iz Koprivnice

Varovanke Marte Bon so začele silovito, saj so v šesti minuti povedle s 5:2. Gostiteljice so vzpostavile ravnotežje in izenačile na 6:6. Izid je bil nato vseskozi izenačen do 10:10, nato je krimovkam uspela serija treh zadetkov, s katero so v 20. minuti povedle s 13:10.

Na odmor s tremi goli razlike
Ob koncu prvega polčasa se je razigrala Andreja Lekić, ki je v nekaj minutah zabila štiri gole. Krimovke so na odmor odšle s prednostjo treh golov (19:16).

Vodile že z osmimi goli razlike
V nadaljevanju je razlika po zaslugi odličnega strelskega nastopa Lekićeve in Andree Penezić le rasla. Pet minut pred koncem je tako znašala že osem zadetkov (32:24). Gostiteljice so na koncu poraz le ublažile.

"Veseli smo te zmage, saj je bila to težka tekma, predvsem s psihološkega vidika, saj je nad nami viselo breme porazov proti Podravki. Z izidom smo na koncu zadovoljni, tudi z enim delom igre. Obramba je bila dobra, napad še ne, videlo se je, da žoga še ne teče tako, kot bi morala, igralke se še ni gibljejo po tistih tirnicah, po katerih bi se morale, zato bomo temu zdaj posvetili največ pozornosti," je bila po zmagi zadovoljna Marta Bon.

V soboto prvič v Stožicah
Krim bo evropsko sezono nadaljeval v soboto, ko v Stožice prihaja ruska Zvezda, ki je v prvem krogu premagala Györi z 31:28.