Miša Marinček
Vratarka Miša Marinček je po tekmi povedala: "Izgubile smo za deset golov, kar se mi ne zdi realna razlika. Padle smo v zadnjem delu igre, nismo več igrale skoncentrirano v napadu, kar so tekmice izkoristile. V prvem polčasu smo se dobro držale, v začetku drugega pa smo v obrambi preveč popuščale, Managarova nam je povzročala težave. Čestitam Rostovu za drugo zmago, ima zvezdniško ekipo, dober obisk, upravičil je vlogo favorita, me pa smo se borile po najboljših močeh." Foto: www.alesfevzer.com

Slovenke so bile na jugu Rusije brez možnosti. Rostov je vodil od začetka do konca tekme. Krimovke so se sicer trudile in predvsem v prvem polčasu, ki se je končal s 16:12, še držale korak z gostiteljicami, nato pa jim je v nadaljevanju počasi zmanjkalo moči. Domače so zato prav ob koncu prišle z dvema igralkama manj do najvišje prednosti +10.

Pri Rostovu je bila najučinkovitejša Julija Managarova, ki je dosegla devet golov, od tega šest v prvem polčasu. Odlično je svoje delo opravila tudi vratarka Katrine Lunde. Za Krim je Mirjeta Bajramoska zabila šest golov.

V slovenski moški reprezentanci, ki bo novembra nastopila na turnirju v Nemčiji, bo poškodovanega Aljošo Rezarja zamenjal Urban Lesjak.

Krim se bo v naslednjem krogu, v petek, 30. oktobra, doma pomeril z Larvikom.