Mariborčani so kljub porazu potrdili, da imajo konkurenčno ekipo najboljšim trem. Foto: MMC RTV SLO
Gorenje izgubilo polčas, a dobilo tekmo

Za zmago so se morali Velenjčani pošteno potruditi, saj se je njihov nasprotnik, ki je pred sezono precej okrepil svoje vrste, dobro upiral večji del tekme. Pred odmorom so gostje predvsem po zaslugi razigranega Renata Vugrinca vodili celo za zadetek (18:19), na začetku drugega polčasa pa so Velenjčani prevzeli pobudo.

Mariborčane "pokopali" izključitvi
Kljub napadalnejši igri gostiteljev so Mariborčani še vedno igrali izvrstno in nekajkrat tudi povedli za dva zadetka, deset minut pred koncem je Klemen Cehte izenačil na 28:28. Obetala se je napeta končnica, v kateri je zablestel domači vratar Ivan Gajić, ki je nekajkrat odlično posredoval in je svoji ekipi pomagal do vodstva dveh zadetkov. Mariborčani se v izdihljajih tekme niso več pobrali (močno sta se poznali predvsem izključitvi Vugrinca in Nikole Špelića), Gorenje je tekmo dobilo s petimi zadetki razlike.

Velenjčani bodo v naslednjem krogu igrali v Izoli, Mariborčani pa bodo doma gostili Trimo iz Trebnjega.