Matic Verdinek
Celjani so se oddolžili Krki za poraz v superpokalu

Krkaši so vodili le na začetku tekme (1:0). Gostje so odgovorili s tremi zaporednimi goli, v deseti minuti je bilo 8:4. V 17. minuti so vodili tudi s petimi goli prednosti, na odmor so šli z enim manj (18:13). Žan Jurečič je drugi polčas začel enako, kot je končal prvega – z golom. S tem so pivovarji vodili s +6, a se jim je za tem nekoliko ustavilo.

Krka se je približala le na -1
Domačini so črne minute skušali obrniti v svojo korist, v 47. minuti so se približali le na gol zaostanka (22:23). A so se črne minute nato prikradle tudi njim. Izbranci Tomaža Ocvirka so v 51. minuti vodili s 26:22, razliko treh oziroma štirih golov pa v nadaljevanju brez težav zadržali, zdržali so tudi zaključni nalet Novomeščanov. Prvi strelec tekme je bil Krkin Luka Florjančič s sedmimi zadetki, na drugi strani je William Accambray dal enega manj.

Zmaga nad Krko je za Celjane tako dobra popotnica pred nedeljsko tekmo z Zagrebom v Ligi prvakov.

12 golov Verdinka
V drugi tekmi dneva je Gorenje s 33:24 slavilo na Dolu pri Hrastniku. Strelsko je blestel Matic Verdinek, ki je zabil 12 golov.