Vratar Henning Fritz je bil junak v Kölnu. Foto: Reuters
Nemški rokometaši slavijo uvrstitev v finale. Foto: EPA
Daniela Narcissa Nemci niso znali zaustaviti. Nasul jim je 8 golov. Foto: EPA
Karol Bielecki
Karol Bielecki je Dancem zabil 8 golov. Foto: EPA
Nepriznan gol razjezil Francoze

Gostitelji prvenstva so v pravi srhljivki z 32:31 premagali Francijo. Tekma je bila vseskozi zelo izenačena. Razpoložena sta bila oba vratarja Henning Fritz in Thierry Omeyer. Vse od prve minute se je odvijal neizprosen boj, nobena ekipa pa si ni priigrala več kot dva gola prednosti. Nemci so na krilih 19.000 gledalcev v Areni v Kölnu povedli s 5:3, potem pa so se galski petelini vrnili in imeli dvakrat tudi dva gola naskoka (12:10 in 17:15).

Gostitelji so se dvakrat izvlekli
Pascal Hens je bil z leve strani minuto pred koncem rednega dela sam pred golom, a je Omeyer žogo neverjetno odbil. Francozi so z golom Luca Abaloja že bili pred zmago, a je 20 sekund pred koncem podaljšek izsilil Marcus Baur. Tudi v drugem podaljšku so se Nemci izvlekli iz izgubljenega položaja (27:27).

Švedska sodnika pomagala Nemcem
Neverjetni drugi podaljšek je odločil Baur s sedmih metrov minuto in 4 sekunde pred koncem. Švedski sodniški par Hakansson/Nilsson je imel tudi nekatere čudne odločitve, najbolj sporen pa je bil nepriznani gol Michaela Guigouja v sklepnih sekundah drugega podaljška. Še enkrat je odločila nemška nepopustljivost in borbenost do zadnjega izdihljaja.

Poljaki prihranili več moči za 2. podaljšek
Tudi drugi polfinale rokometnega SP-ja je postregel s pravim trilerjem. Poljska je po 80 minutah igre strla odpor Danske (36:33). Varovanci selektorja Bogdana Wente so prevladovali večji del srečanja. Blestela je zunanja vrsta Karol Bielecki-Gregorz Tkaczyk- Marcin Lijewski. Poljaki so imeli priložnost za zmago že ob koncu rednega dela (26:26) in prvega podaljška. V odločilnih trenutkih so se opogumili tudi rezervisti, še posebej Michal Jurecki, ki je zadel za 33:31 in Danci se niso več pobrali.

V prvem delu tekmovanja so Poljaki ugnali Nemce s 27:25. Jim lahko veliki met uspe tudi v nedeljo v Kölnu?