Francoski rokometaši so po letih 1995, 2001 in 2009 četrtič stopili na najvišjo stopničko. S štirimi naslovi so se na vrhu večne lestvice izenačili s Švedi in Romuni. Foto: EPA
Nikola Karabatić
Nikola Karabatić je bil razglašen za najboljšega igralca prvenstva. V finalu je naziv opravičil z 10 goli. Foto: EPA
Mikkel Hansen
196 cm visoki Mikkel Hansen je povzročal sicer trdni francoski obrambi veliko preglavic. Foto: EPA
Xavier Barachet
22-letna William Accambray in Xavier Barachet (desno) sta predstavnika mladega vala v sicer zelo izkušeni francoski reprezentanci. Foto: EPA
Danci dobro namučili Francoze

Potem ko so Francozi vodili večji del tekme, je v zadnji sekundi rednega dela Bo Spellerberg izsilil dodatnih 10 minut. V njem je Michael Knudsen poskrbel za sploh prvo dansko vodstvo na tekmi (33:32), a je Francija z goloma Michaela Guigouja in Nikole Karabatića preobrnila izid. Lars Christiansen je še izenačil, nato pa je tehtnico na francosko stran z dvema zaporednima goloma prevesil Jerome Fernandez (36:34).

Prva igralca finala sta bila Karabatić in Mikkel Hansen, ki sta dosegla po 10 golov. V danskih vratih je z 20 obrambami blestel blestel Nicklas Landin.

Francija ušla na +4
Francozi so povedli z 2:0, nato pa ohranili vodstvo večino 1. polčasa. Izenačeno je bilo le pri 9:9, ko je Dancem uspel delni izid 3:0. A je Francija odgovorila z enako mero, pri čemer je Xavier Barachet dosegel 2 gola. Najvišjo prednost so si galski petelini priigrali v 25. minuti, ko je v polno zadel Karabatić. Dance je v igri držal Mikkel Hansen, ki je Thierryju Omeyerju zabil 5 golov.

Spellerberg v zadnji sekundi izsilil podaljšek
V nadaljevanju so Francozi vodili vse do 49. minute, ko je Hansen izenačil na 24:24. Veliko zaslug za to ima tudi vratar Landin, ki se je razigral v 2. polčasu. Sledila je tesna končnica, v kateri so Danci nadoknadili -2 (29:27). Ob začetku zadnje minute je Karabatić zadel za 31:30. Danci so po minuti odmora začeli napad, ki ga je z golom prav v zadnji sekundi zaključil Spellerberg. Francozi so imeli na igrišču dva igralca manj, saj je bil izključen Bertrand Gille, ob tem pa je danski selektor Ulrik Wilbek na klop potegnil še vratarja.

V tekmi za 3. mesto je Španija s 24:23 premagala Švedsko.

Finale:
FRANCIJA - Danska 37:35 (31:31, 15:12)
Karabatić 10, Guigou 7, Abalo in Fernandez 5, B. Gille 4, Barachet 3, Accambray 2, Joli 1; Hansen 10, L. Christiansen 5, Spellerberg 4, Eggert, Lindberg in Nöddesbo 3, Boesen, R. Hansen in Knudsen 2, M. Christiansen 1.
Sedemmetrovke: 4/7; 3/3
Izključitve: 8 min; 10 min

Tekma za 3. mesto:
Švedska - ŠPANIJA 23:24 (11:11)
Källman 6, Carlen 4; Aguinagalde, Martinez in Romero 6.

Polfinale:
FRANCIJA - Švedska 29:26 (15:12)
Gille in Guigou po 8; Källmann 6.

DANSKA - Španija 28:24 (12:12)
M. Hansen 9, Lindberg 6; Canellas 6.

Najkoristnejši igralec (MVP) prvenstva Karabatić
Za najkoristnejšega igralca prvenstva je bil razglašen Francoz Nikola Karabatić. V idealni sedmerki so sicer Francoz Thierry Omeyer (vratar), Norvežan Harvard Tvedten (levo krilo), Hrvat Vedran Zrnić (desno krilo), Francoz Bertrand Gille (krožni napadalec), Danec Mikkel Hansen (levi zunanji), Šved Dalibor Doder (srednji zunanji) in Islandec Alexander Petersson (desni zunanji).