Kapetan Francije Jerome Fernandez, sicer član Kiela, bo poskušal v nedeljo ubraniti naslov svetovnega prvaka. Foto: Reuters
Mikkel Hansen
Tokrat prvo ime danskega napada - Mikkel Hansen. Foto: Reuters
Nikola Karabatić, Bertrand Gille
Veselje Nikole Karabatića in Bertranda Gilla. Slednji je proti Švedom dosegel osem zadetkov. Foto: Reuters

Akutalni olimpijski, svetovni in evropski prvaki igrajo iz tekme v tekmo bolje. Uvodne minute so sicer pripadle gostiteljem prvenstva, a so z dobro igro v obrambi, kar je tudi glavni adut francoske izbrane vrste, "galski petelini" hitro prevzeli pobudo. V napadu sta bila najbolj razpoložena krožni napadalec Bertrand Gille in krilo Michael Guigou, ki sta dosegla po osem zadetkov.
V drugem polčasu so Francozi povedli že za sedem (24:17), vendar so se Švedi uspeli proti koncu približati. Štiri minute pred iztekom srečanja so branilci naslova vodili le še za dva gola, a je nato zadel Gille in v sami končnici varovanci Clauda Onesta niso dovolili presenetljivega preobrata.
Odločilna danska serija 4:0
Z deveto zaporedno zmago na prvenstvu so se Danci uvrstili v finale. Glavna junaka danske zmage sta bila nedvomno Mikkel Hansen, ki je dosegel devet zadetkov in vratar Niklas Landin, ki je zbral 15 obramb. Z značilno hitro igro si je vrsta Ulrika Wibeka v prvem polčasu priigrala že prednost štirih zadetkov, a so Španci uspeli izid še v prvem delu poravnati (12:12).
Zgodba se je ponovila tudi po odmoru. V 38. so Danci že vodili s 17:13, a so se rokometaši s Pirenejskega polotoka vrnili v igro in izenačili na 23. Sledil je danski odgovor - štirje zaporedni goli - in dvomov o drugem polfinalistu je bilo konec.
Hrvati na petem, Madžari na sedmem mestu
Dvoboj za peto mesto med Hrvaško in Islandijo so dobili varovanci Slavka Goluže. Na koncu so slavili s 34:33. Končno sedmo mesto so osvojili Madžari, ki so z 31:28 premagali Poljake. S tem se je Madžarska uvrstila v dodatne kvalifikacije za olimpijske igre leta 2012.