Argentinci so nekdaj znali namučiti tudi kakšnega izmed favoritov, na letošnjem svetovnem prvenstvu pa niso bili blizu uspeha. Foto: EPA

Obračun svetovnega prvenstva v skupini D milo rečeno ni navdušil navijačev v Parizu. V prvih dvanajstih minutah so videli le štiri zadetke, vse na strani Katarja. Argentinci so prvič zadeli tik pred iztekom 13. minute, nato pa je sledil spet dolg post. Južni Američani so drugi zadetek dosegli v 27. minuti, kar je bil njihov celoten izkupiček v 30 minutah, po katerih je Katar vodil z 9:2.

Z dvema zadetkoma v prvem delu so Argentinci izenačili negativen rekord svetovnih prvenstev, ki so ga držali prav oni. Leta 2001 so proti ZR Jugoslaviji v prvem polčasu prav tako zabili dva gola.

Veliko bolje je šlo Argentincem v drugem delu, v katerem so dosegli 15 golov. Katar je slavil z 21:17.