Slovenski rokometaši so se uvrstili v četrtfinale svetovnega prvenstva do 21 let. Foto: RZS

Slovenci so se morali za preboj med osem najboljših pošteno potruditi. V prvem polčasu so dvakrat vodili s +4 po zadetkih Kristjana Horžena in Stefana Žabića, a so se Korejci vrnili, ekipi pa sta na odmor odšli izenačeni (17:17).

Pričakovali smo težko tekmo, saj je bil to dvoboj, ki ga preprosto moraš dobiti. Tisti, ki ti ponudi možnost za nadaljnje tekmovanje ali ti to odvzame. Ni bilo preprosto preklopiti z včerajšnje polne dvorane na današnjih nekaj deset slovenskih navijačev, ki smo jim neizmerno hvaležni za podporo.

Saša Prapotnik, selektor

V nadaljevanju so bili gledalci priča izenačenemu boju do zadnjih desetih minut (25:25), ko so Slovenci strnili vrste v obrambi, v napadu pa so mirno dosegali zadetke. Z delnim izidom 5:0 so se odlepili od tekmeca (30:25) in prednost brez večjih težav ohranili do konca. Na koncu sta poraz z dvema zadetkoma le malce ublažila Čeolin Kim in Tan Kang.

V slovenski izbrani vrsti je bil najučinkovitejši Gregor Ocvirk, ki je dosegel 11 zadetkov, pet jih je dodal Miha Kotar, enega manj Domen Novak. Pri Korejcih je bil najbolj razpoložen Rakčan Kim, zadel je osemkrat.

Prapotnik: Ni bilo preprosto preklopiti
“Pričakovali smo težko tekmo, saj je bil to dvoboj, ki ga preprosto moraš dobiti. Tisti, ki ti ponudi možnost za nadaljnje tekmovanje ali ti to odvzame. Ni bilo preprosto preklopiti z včerajšnje polne dvorane na današnjih nekaj deset slovenskih navijačev, ki smo jim neizmerno hvaležni za podporo," je po tekmi dejal selektor Prapotnik.

Varovanci Saše Prapotnika se bodo v četrtfinalu pomerili z izbrano vrsto Portugalske, ki je svoj obračun osmine finala dobila po podaljšku proti Nemčiji.