Zdelo se je, da je Slovenija pri vodstvu za dva gola strla beloruski oreh, toda na koncu je bilo neodločeno. Foto: MMC RTV SLO
Uroš Zorman
V 39. minuti je Uroš Zorman dobil udarec v obraz, zato je moral z rdečim kartonom na klop Ivan Brouka. Foto: MMC RTV SLO
Rutenka poskrbel za delitev točk

Gostovanje v Minsku je bilo težko. Slovenija se je v prvem polčasu mučila, igra nikakor ni stekla. V 40. minuti je Slovenija vendarle povedla in imela v 52. minuti dva gola prednosti. Končnica je bila razburljiva. Jure Dolenec je s strelom pod prečko priboril vodstvo z 31:32, vendar je bil v zadnjem napadu uspešen Denis Rutenka in končalo se je z remijem.

Težave pri igri na postavljeno obrambo
V prvem polčasu Slovenija ni vodila, največ težav pa ji je pričakovano povzročal Sergej Rutenka (šest golov do polčasa). Zaostajala je že za pet golov (11:6), saj je imela velike težave v napadu in na postavljeno obrambo 5-1 ni znala zadeti. Pri tem je zapravila dve sedemmetrovki (Gajić, Dolenec). Selektor Boris Denić je z menjavami iskal pravo kombinacijo in bil lahko vsaj delno zadovoljen s tistim, kar je videl v drugi polovici prvega polčasa, ko je igra imela rep in glavo. Po golu Marka Bezjaka je bil zaostanek znosna dva zadetka (15:13), ob polčasu pa je bilo 16:14.

Pri 26:28 se je zdelo, da zmaga ni vprašljiva
V drugem delu je Slovenija po zadetkih Gašperja Marguča in Davida Špilerja bliskovito izenačila. Na desnem krilu se je razigral Dragan Gajić. Na prvo slovensko vodstvo je bilo treba čakati do 40. minute (20:21). A Belorusi so grizli naprej in izkoristili prednost dveh igralcev več za vodstvo 25:23. V 49. minuti je Slovenija spet povedla (26:27), Uroš Zorman pa je po protinapadu poskrbel za dva gola prednosti (26:28). A gostitelji so spet izenačili (29:29). Ta vzorec (slovenski gol prednosti-izenačenje) se je ponavljal do zadnjega, ko je zadel Denis Rutenka in postavil končni izid.

Sergej Rutenka upravičil sloves odličnega strelca
Njegov brat Sergej Rutenka, eden najboljših rokometašev zadnjega desetletja, ki je tudi v Sloveniji pustil velik pečat, saj je igral za Gorenje, Celje Pivovarno Laško in slovensko reprezentanco, je bil z desetimi zadetki prvi strelec tekme, vendar mu je vratar Gorazd Škof ubranil tri sedemmetrovke. Kvalifikacije bodo končane junija, Slovenija pa seveda meri na eno od prvih dveh mest v skupini 6, ki prinašata preboj na zaključni turnir na Danskem.