Nikola Karabatić prodira mimo Grzegorza Tkaczyka in Denisa Buntića. Karabatić je bil z osmimi goli prvi strelec tekme. Foto: EPA
Laszlo Nagy
Zvezdnik Veszprema Laszlo Nagy je dosegel sedem golov. Foto: EPA

Barcelona je tako upravičila vlogo favoritov. Kielce so sicer dosegle prvi gol na tekmi, nato pa je tako rekoč ves čas vodila Barca. Na začetku drugega polčasa je povedla z 19:14, a so se Poljaki vrnili in prek Manuela Štrleka v 38. minuti izenačili na 20:20.

Šarić in Karabatić prevesila tehtnico
Sledila je izenačena tekma "gol za gol", nato pa je v vrata Barcelone stopil Danijel Šarić in z nekaj obrambami poskrbel, da so se Katalonci odlepili. V napadu je v ključnih trenutkih zadeval Nikola Karabatić, tako da so Katalonci tekmo mirno pripeljali do konca. Pri Kielcah je igral tudi Uroš Zorman, a se ni vpisal med strelce.

Finale za Marguča
V drugem polfinalu je Veszprem, za katerega igra Gašper Marguč, strl Kiel. Prvi polčas se je končal s 13:13, nato pa je Veszprem v nadaljevanju dodal plin. V 50. minuti je ušel na 27:21, Kiel pa do konca ni več našel moči za priključek. Marguč se ni vpisal med strelce. Pri Veszpremu je osem golov dosegel Momir Ilić, pri gostih pa enega več Aron Palmarsson.