Krimovke so po odličnem prvem delu Lige prvakinj v drugem šestkrat izgubile. Kljub temu morajo biti s sezono zadovoljne. Foto: www.alesfevzer.com
Krim
Krim se je poslovil od Lige prvakinj
Krim za slovo od Lige prvakinj izgubil z Dankami

Krimovke so bile pred tekmo še v igri za četrtfinale, a bi morale danske podprvakinje premagati za devet golov. A kaj hitro se je pokazalo, da iz te moke ne bo kruha, saj so bile gostje premočne.

Po začetnem vodstvu krimovk (6:4) je Midtjylland že do polčasa naredil preobrat (10:9). Na začetku drugega dela se je padec Krimove igre nadaljeval, kar so gostje znale kaznovati. Z delnim izidom 4:0 so pobegnile na 14:10, nato pa povedle tudi že za šest zadetkov (17:11, 18:12), s čimer je bil zmagovalec in tudi potnik v četrtfinale znan.

Najvišja prednost Dank je znašala sedem golov (25:18). Aneta Benko je bila s petimi goli najučinkovitejša pri Krimu.

Bregar: Izpolnili smo vse cilje
"Prvi polčas smo dobro začeli, škoda je le za nekaj sodniških odločitev, saj bi v primeru drugačne odločitve lahko povedli za tri ali štiri gole. A ne bom se izgovarjal na sodnici. V drugih 30 minutah smo se mučili v napadu, težave smo imeli predvsem pri strelih z razdalje. To je Midtjylland, trenutno prvouvrščena ekipa danske lige, izkoristil. S potekom sezone sem do zdaj zelo zadovoljen, saj smo uresničili vse zadane cilje,"
je črto pod sezono potegnil trener Krima Uroš Bregar.