Brais Mendez je z bele točke odločil na Old Traffordu. Foto: EPA

Šimundža, ki je maja lani Muro popeljal do naslova državnega državnega prvaka, se je tudi v Bolgariji odlično znašel. Tokrat mu je čestital sloviti Jose Mourinho. Roma je doživela drugi poraz v štirih dneh, v nedeljo je bil Udinese boljši kar s 4:0 (končni izid je postavil slovenski reprezentant Sandi Lovrić).

Na Huvepharma Areni v Razgradu sta mreži mirovali do 72. minuti, ko je Cauly Oliveira Souza zadel z levico s 13 metrov, potem ko je lepo preigral Chrisa Smallinga. Eldor Shomurodov je izenačil v 86. minuti po podaji Lorenza Pellegrinija. Končni izid je postavil Brazilec Nonato dve minuti pred koncem.

Šimundža z Ludogorcem do prestižne zmage nad Mourinhem
Ante Šimundža se je veselil prestižne zmage. Foto: AP

Rdeči vragi doživeli grenek poraz
Manchester United je nanizal štiri zmage v Premier ligi, evropsko pot pa je začel s porazom. Cristiano Ronaldo prvič po letu 2002 ni začel sezone v Ligi prvakov. Erik ten Hag ga je uvrstil v začetno postavo. Baski so imeli najlepšo priložnost v prvem polčasu, a je izkušeni David Silva ni izkoristil.

Odločitev je padla po uri igre, ko je Lisandro Martinez igral z roko v kazenskem prostoru. Najstrožjo kazen je uspešno izvedel Brais Mendez.

Bodo Glimt do točke v Eindhovnu
V skupini A je Nino Žugelj, ki ni dobil priložnosti za igro pri Bodo Glimtu, s svojo norveško ekipo na gostovanju v Eindhovnu osvojil točko (1:1), potem ko je povedel v 44. minuti z golom Alberta Gronbaeka, Nizozemci pa so izenačili v 63. minuti prek Codyja Gakpoja.

Nketiah zagotovil tri točke topničarjem
Na drugi tekmi skupine A je Zürich izgubil proti Arsenalu z 1:2. Zmagoviti gol je v 62. minuti dosegel Eddie Nketiah. Podal mu je Marquinhos, ta naveza je sicer poskrbela tudi za prvi zadetek, le da je bil strelec Brazilec.

V skupini B je Fenerbahče, pri katerem Zajc ni vstopil v igro, premagal kijevski Dinamo z 2:1. Odločilni zadetek je v 92. minuti dosegel Michy Batshuayi.

Jonas Loessl je odbil strel Tomija Horvata z enajstih metrov. Foto: AP

Horvat zapravil 11-m, a zmaga je ostala v Gradcu
Sturm iz Gradca, pri katerem sta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat igrala do 78. minute, je ugnal Midtjylland z 1:0. V 42. minuti je Horvat zapravil najstrožjo kazen, edini zadetek je že v 8. minuti dosegel Emanuel Emeghe. Avstrijci so od 73. minute igralci z igralcem manj.

Na drugi tekmi skupine je Lazio s 4:2 odpravil Feyenoord. Matias Vecino je bil dvakratni strelec domačih, Santiago Tomas Gimenez pa gostov.

Omonia je brez Tima Matavža v skupini E gostila Šerif Tiraspol in izgubila z 0:3. Tekma je bila po uri igre prekinjena zaradi navijaških incidentov in posledično podaljšana za skoraj 15 minut.

Breel Embolo je bil natančen z bele točke na stadionu Rajka Mitića. Foto: EPA

Embolo izkoristil veliko darilo Srnića v Beogradu
V skupini H je Crvena zvezda izgubila proti Monacu z 0:1. Beograjčani so imeli veliko priložnost v 55. minuti, ko je vezist iz Gabona Guelor Kanga z izjemnim strelom s 30 metrov stresel prečko. Vratar Monaca Alexander Nübel (pri Bayernu ni dobil priložnosti ob Manuelu Neuerju) je bil že premagan.

Četrt ure pred koncem je veliko napako naredil Slavoljub Srnić, ki je podrl napadalca Monaca Aleksanda Golovina. Rus ni bil obrnjen proti vratom. Darilo je z veseljem sprejel Breel Embolo. Švicar, ki je vstopil v 66. minuti, je z enajstih metrov matiral Milana Borjana za zmago gostov iz kneževine.