LeBron James je po poškodbi spet v vrhunski formi. Foto: Reuters

Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaša vprašanja o Ligi NBA. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.


Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1.457. LeBron James kljub letom igra zelo dobro. Je še kdo v 17. letu igranja Lige NBA imel višje povprečje točk?
Matic Kremžar

LeBron James (v sicer kratki sezoni) v povprečju dosega 23,9 točke na tekmo. Višje povprečje je imel v 17. sezoni le Kobe Bryant. V spodnji tabeli je deseterica košarkarjev, ki je imela v omenjeni sezoni povprečje višje od 13 točk.

KošarkarVse sezone17. sezonaTočke
Kobe Bryant20201327,3
LeBron James17202023,9
Kareem Abdul Jabbar20198623,4
Karl Malone19200222,4
Shaquille O'Neal19200917,8
Dirk Nowitzki21201517,3
Kevin Garnett21201215,8
Tim Duncan19201415,1
Zach Randolph17201814,5
Jamal Crawford19201614,2

1.458. Kaj pa, če seštejemo točke, skoke, podaje, ukradene žoge in blokade? Je James na vrhu?
Matic Kremžar

V seštevku omenjenih petih statistik je na vrhu dosežkov v 17. sezoni igranja prav LeBron James.

KošarkarTočkeSkokiPodajeUkradeneBlokadeSkupaj
LeBron James23,98,011,11,10,644,7
Kobe Bryant27,35,66,01,40,340,6
Karl Malone22,48,64,31,90,737,9
Kareem Abdul Jabbar23,46,13,50,81,635,4
Tim Duncan15,19,73,00,61,930,3
Shaquille O'Neal17,88,41,70,71,430,0
Kevin Garnett15,88,22,90,91,028,8
Dirk Nowitzki17,35,91,90,50,426,0
John Stockton11,52,88,71,60,324,9
Robert Parish12,69,40,80,71,424,9

1.459. Je kdo od igralcev v svoji 17. sezoni odigral prav vseh 82 tekem?
Matic Kremžar

Do zdaj je 66 košarkarjev v Ligi NBA igralo vsaj 17 sezon, le eden pa je v tej sezoni odigral vseh 82 tekem – to je bil John Stockton. Bil je pravi železni mož, saj je v kar 16 od 19 sezonah odigral vse tekme, tudi v zadnjih štirih sezonah.