Kar štirje igralci Maribora so v prvenstvu že dosegli vsaj pet zadetkov - največ jih je dosegel Luka Zahović (7). Foto: www.alesfevzer.com
Nejc Vidmar
Eden od motorjev rekordnega niza Domžal je bil Nejc Vidmar, ki je zaklenil vrata na začetku sezone 2014/2015. Foto: www.nkdomzale.si

Na portalu Športni SOS smo tako raziskali najdaljše nize v zgodovini Prve lige. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju. Odgovore lahko preverite v arhivu.

871. Ali je niz Maribora brez poraza in brez prejetega zadetka blizu rekordnim nizom v Prvi ligi?

Danijel Poslek

Nogometaši Maribora so zadnje štiri tekme slavili brez prejetega gola.

KrogParIzid
16.Maribor - Celje2:0
17.Radomlje - Maribor0:3
18.Maribor - Krško4:0
19.Maribor - Koper4:0

A to še zdaleč ni najdaljši niz zmag brez prejetega zadetka. S pomočjo vodstva Prve Lige smo poiskali najdaljši niz. Za tega so pred dvema letoma poskrbele Domžale, ki so sezono 2014/2015 začele z osmimi takimi zmagami.

8.Radomlje - Domžale0:2

Niz se je končal v 9. krogu, ko Domžalčani sicer niso prejeli zadetka, a so se na obračunu z Olimpijo razšli brez golov (0:0).

872. Kakšen pa je najdaljši niz tekem brez prejetega zadetka? V tem kriteriju dovoljujemo tudi neodločene izide 0:0.

Aktualni niz Maribora bi se podaljšal na šest tekem, saj so vijoličasti v 15. krogu remizirali z Aluminijem (0:0), v 14. pa v Ljudskem vrtu premagali Gorico (1:0). A to je še vedno precej daleč od rekorda Domžal, ki znaša 11 tekem. Zgornjim osmim je treba dodati še zadnji krog sezone 2013/2014 ter dve v sezoni 2014/2015. Konkretno gre za naslednje tri tekme.