Antonio Conte je rekordni niz ustvaril že v Italiji z Juventusom, svoj podpis pa zdaj pušča tudi v Angliji. Foto: Reuters
Dimitar Berbatov
V rekordni seriji je za Manchester United največ golov dosegel Dimitar Berbatov. Bolgar je bil natančen petkrat, tudi proti Chelseaju. Foto: Reuters
Ezekiel Henty in Nejc Vidmar

Pred kratkim smo na portalu Športni SOS iskali najdaljše nize zmag brez prejetega gola na sončni strani Alp, tokrat podobne nize iščemo v najmočnejših evropskih ligah.

875. Nogometaši Chelseaja so letos šestkrat zapored zmagali brez prejetega zadetka. Ali je to rekord v Premier league?
Matjaž Homar

Londončani so niz začeli v 7. krogu, ko so v gosteh z 2:0 premagali Hull City. Od takrat so šestkrat zapored zmagali brez prejetega gola.

12.Middlesbrough - Chelsea0:1

Niz se je končal 26. novembra, a varovanci Antonia Conteja vseeno niso bili razočarani, saj so v mestnem derbiju premagali Tottenham z 2:1, niz zmag pa nadaljevali tudi prejšnji konec tedna, ko so v gosteh ugnali Manchester City s 3:1.

S statističnim podjetjem Gracenote smo poiskali absolutnega rekorderja v zgodovini angleškega nogometnega prvenstva. To je uspelo Manchester Unitedu v sezoni 2008/2009, ko je nanizal devet takih zmag.

25.Man Utd - Fulham3:0

876. Kakšni pa so rekordi v preostalih ligah velike petice? Torej niz zmag ekip brez prejetega gola?

S pomočjo Gracenote smo strli tudi ta oreh.

- Barcelona (2009)

K temu lahko dodamo tudi slovenski primer osmih zmag, ki je pred dvema letoma uspel Domžalam, kar smo prejšnji teden že poročali na Športnem SOS-u.

877. Za konec me zanima le še tole. Koliko od teh ekip, ki jim je uspel rekordni niz zmag, je potem tudi osvojilo naslov državnega prvaka?

Od desetih rekorderjev (v petih najmočnejših ligah in Sloveniji) le dva kluba nista v tisti sezoni osvojila naslova državnega prvaka. V Franciji je bil to Sedan, v Sloveniji pa Domžale.