Roberto Bautista Agut je nerešljiva uganka za Medvedjeva. Foto: Reuters

32-letni Španec je še brez poraza proti drugemu igralcu sveta, dobil je vse tri medsebojne obračune.

Medvedjev je izgubil živce v drugem nizu. Foto: Reuters

V prvem nizu je Medvedjev izgubil servis v deveti igri, nato pa je v deseti igri zapravil priložnost za izenačenje na 5:5. Bautista Agut je osvojil tri točke zapored in s tem tudi prvi niz.

Španec je blestel v drugem nizu. Dobival je dolge izmenjave z osnovne črte. Medvedjev je izgubil začetni udarec v prvi in peti igri. Bautsita Agut je povedel s 5:1. V osmi igri je brez izgubljene točke potrdil veliko zmago. Obračun je trajal uro in 32 minut.

Sakarijeva s sijajno predstavo končala zmagoviti niz Osake
Maria Sakari je v četrtfinalu odpravila Naomi Osako s 6:4 in 6:0. Japonka je bila popolnoma razglašena, izgubila je prvič po 23 zaporednih zmagah.

Osaka je zadnjič izgubila februarja lani proti Španki Sari Sorribes Tormo. Osvojila je zadnja dva turnirja za grand slam, v New Yorku in Melbournu. Grkinja je zadela kar 22 "winnerjev", Japonka pa le pet.

Sakari je v osmini finala rešila pet zaključnih žog proti Američanki Jessici Peguli. 23. nosilka je odigrala izjemen uvodni niz, ko je oddala le osem točk. Ena izmed teh je bila dvojna napaka. Osaka je naredila kar 12 neizsiljenih napak.

Maria Sakari je v zadnjem letu dni ugnala štiri igralke iz najboljše peterice na svetu. Foto: Reuters

Na začetku drugega niza je Osaka rešila šest priložnosti za brejk in povedla s 3:0. V sedmi igri je nato znova izgubila začetni udarec in Sakari je izenačila na 4:4. Odločilna je bila deveta igra, ko je po vodstvo s 40/0 na svoj servis Osaka izgubila pet točk zapored. V deseti igri je nato zanesljivo zaključila obračun po 69 minutah.

To je njen tretji polfinale na mastersih. Med štiri se je prebila tudi v Vuhanu leta 2017 in predlani v Rimu. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 64:42.

V polfinale sta se v torek uvrstili tudi prva igralka sveta Ashleigh Barty in Elina Svitolina.

Presenečenje v Miamiju: izpadel favorizirani Medvedjev