Nasprotnika in prijatelja Stan Wawrinka in Roger Federer. Federer je v 26 medsebojnih obračunih Wawrinko premagal 23. Foto: EPA
Roger Federer je prvi in tretji niz osvojil v podaljšani igri. Federer bo v polfinalu Pariza igral prvič po letu 2012. Foto: EPA

Federer je prvi niz dobil v podaljšani igri s 7:4. A Wawrinka je v naslednjem nizu vrnil udarec, saj je v tretji igri odvzel servis nasprotniku, nato pa prednost ubranil za zmago s 6:4. V tretjem nizu sta si nasprotnika izmenjala brejka, Federer je servis izgubil v sedmi igri, Wawrinka pa v osmi. Znova je tako odločala podaljšana igra, kjer je več zbranosti in živcev pokazal Federer, ki je z minibrejkom povedel s 4:1, nato pa izkoristil tretjo zaključno žogo za 7:5.

Stan Wawrinka in Roger Federer sta skušala pri nadzorniku dvoboja doseči, da bi se ta  nadaljeval, a je bila prihajajoča ploha oziroma nevihta premočna. Foto: EPA
Stan Wawrinka in Roger Federer sta skušala pri nadzorniku dvoboja doseči, da bi se ta nadaljeval, a je bila prihajajoča ploha oziroma nevihta premočna. Foto: EPA

Dež prekinil dvoboj v četrtem nizu
V četrtem nizu je bil obračun pri izidu 3:3 prekinjen zaradi dežja. Dvoboj se je po kakšni uri premora nadaljeval. Federerju je odločilni brejk uspel v deveti igri, malo pozneje pa je na svoj servis izkoristil tretjo zaključno žogo za zmago s 6:4. Obračun je trajal tri ure in 40 minut.

Nadal ekspresno opravil z Nišikorijem
V drugem obračunu med Nadalom in Nišikorijem je Španec upravičil vlogo favorita, saj je Japonca ugnal s 6:1, 6:1 in 6:3. Dvoboj je trajal uro in 53 minut. Končno razmerje točk je bilo 88:55, brejki 7:1. V petkovem polfinalu se tako obeta obračun Nadala in Federerja.

Veselim se dvoboja z Rafo
"Bilo je težko, zares težko. Stan je prikazal zelo dobro predstavo. Izjemno vesel sem, da sem se na takšen način vrnil v Roland Garros in se znova prebil v polfinale. Naslednji nasprotnik bo kar pravi, a žal zna igrati na pesku. Kakšna čast je ob vrnitvi v Pariz igrati prav z Nadalom. Če sem se že vrnil, je prav, da bom igral z Rafo. Veselim se,"
je optimističen Federer.

Federer prvič po sedmih letih v polfinalu Pariza

Federer dobil zadnjih pet dvobojev proti Nadalu
"Zelo sem zadovoljen z današnjo predstavo, hkrati pa izjemno vesel, da sem se prebil v polfinale,"
je takoj po zmagi množico na osrednjem stadionu Philippe Chatrier nagovoril Nadal, ki se zaveda, da ga v polfinalu čaka še zahtevnejše delo. Statistično je v obračunu proti Federerju v prednosti, saj v zmagah vodi s 23:15, a zadnjih pet medsebojnih dvobojev je dobil 37-letni igralec iz dežele sira in čokolade.

V sredo Đoković z Zverevom
V sredo se bo prvi nosilec Srb Novak Đoković pomeril z Nemcem Alexandrom Zverevom, četrti Dominic Thiem pa z Rusom Karenom Hačanovom.

Konta in Vondrouševa v polfinale

11-kratni zmagovalec Roland Garrosa Rafael Nadal je gladko dobil dvoboj s Keijem Nišikorijem za rekordni 12. polfinale. Foto: EPA

V ženski konkurenci se je kot prva v polfinale uvrstila Britanka Johanna Konta, ki je s 6:1 in 6:4 premagala Američanko Sloane Stephens. V večernem obračunu je 19-letna Čehinja Marketa Vondroušova s 7:6 (1), 7:5 ugnala Hrvatico Petro Martić in se veselila največjega uspeha v karieri.