Polona Hercog se je z 89. mesta na lestvici WTA povzpela na 64. mesto, tako da je spet najvišje uvrščena slovenska igralka. Foto: EPA

28-letna Mariborčanka je osvojila tretji WTA-turnir v karieri, vendar prvega po Bastadu julija 2012. Na Švedskem je slavila tudi leto prej.

Danes je bila res zelo zahtevna tekma in moram reči, da sem šla v določenih trenutkih prek sebe. Pogoji so bili nemogoči in glede na dane pogoje je bila tekma zelo dobra. Za sebe lahko rečem, da sem zelo ponosna na ta začetek peščene sezone.

Polona Hercog

Hercogova, 89. igralka sveta, je v odločilnem nizu zaostajala z 0:2, nato pa je nanizala štiri igre zapored in prednosti ni več izpustila iz rok. Zmago proti 115. igralki z lestvice WTA je slavila po dveh urah in 13 minutah.

V uvodnem nizu začetni udarec ni bil velik zaveznik obeh igralk, saj je šest izmed devetih iger odšlo na stran branilke servisa. Izid je bil izenačen do 2:2, Slovenka pa je potem dobila tri igre zapored in osvojila niz po 50 minutah. Drugi niz je bil poravnan do izida 3:3. Tokrat je s tremi zaporednimi igrami odgovorila poljska najstnica za izenačenje na 1:1 po uri in 28 minutah.

Tudi odločilni niz se je začel po notah Swiatkove, a se je Hercogovi po petih zaporednih izgubljenih igrah uspelo zbrati in priti do tretje posamične turnirske zmage.

Hercogova je v finalih nastopila šestič v karieri, nazadnje pred enim letom v Carigradu.

Bedene na glavni turnir Monte Carla
Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je skozi kvalifikacije prebil na glavni turnir v Monte Carlu. V odločilni tekmi je s 7:6 (5) in 6:3 premagal Japonca Daniela Tara, pred tem pa je bil s 6:2 in 6:4 boljši tudi od Poljaka Huga Nysa. V prvem krogu se bo v ponedeljek ob 11. uri pomeril z Moldavcem Radujem Albotom.