Richard Gasquet je osvojil tretji teniški turnir letos in devetega v karieri. Foto: EPA
Simona Halep
Simona Halep je v Moskvi osvojila peti turnir WTA v karieri. Foto: EPA
Grigor Dimitrov
Bolgar Grigor Dimitrov je v Stockholmu presenetil Davida Ferrerja in osvojil prvi turnir v karieri. Foto: EPA
Caroline Wozniacki
Nekdanja številka ena ženskega tenisa, Danka Caroline Wozniacki, je po 364 dneh v Luxembourgu vendarle osvojila turnir WTA. Nazadnje je turnir dobila lani v Moskvi, ko je dvignila Kremlinov pokal. Foto: EPA

Gasquet se je v finalu teniškega turnirja v Moskvi zanašal na svoj začetni udarec, serviral je 12 asov, igro je popravil predvsem v drugem in v tretjem nizu sicer zelo izenačenega dvoboja. Oba tenisača sta zapravila kopico priložnosti za brejk, Gasquet sedem, Kukuškin devet. O zmagovalcu so odločale malenkosti in nevsiljene napake, manj jih je napravil 27-letni Francoz. Razmerje v dobljenih točkah je bilo 104:102 v njegovo korist. Dvoboj je trajal dve uri in 24 minut.

Nasprotnika sta se pomerila prvič v karieri. Prvi nosilec turnirja Gasquet, sicer 10. igralec sveta, je s tesno zmago upravičil vlogo favorita proti 25-letnemu Kazahstancu, 102. igralcu sveta, ki je v karieri osvojil zgolj en turnir (leta 2010 je v finalu St. Peterburga s 6:3 in 7:6 odpravil domačina Mihaila Južnija).

Halepova do petega osvojenega turnirja
V ženski konkurenci je Kremlinov pokal osvojila Simona Halep, ki je osvojila peti turnir v karieri. Za slavje v Moskvi je v finalu s 7:6 in 6:2 odpravila Avstralko Samantho Stosur, ki je po zmagi v Tokiu lovila drugi zaporedni osvojeni turnir WTA. Halepova, ki je od svojega krstnega osvojenega turnirja (Nürnberg) junija letos v štirih finalnih nastopih izgubila zgolj niz, je Stosurjevo, sicer nekdanjo zmagovalko Odprtega prvenstva ZDA (2011), strla v uri in 41 minutah. Avstralka je v prvem nizu ubranila kar 11 priložnosti za brejk, a je nazadnje klonila v podaljšani igri. V drugem nizu je Romunka z izjemnimi udarci na zadnjo črto le še potrdila odlično formo. "Za mano je neverjetno leto, uživam vsak trenutek," je po dvoboju dejala presrečna Halepova, ki je v žep pospravila 132.470 ameriških zelencev.