Karolina Pliškova se bo v polfinalu srečala z Ashleigh Barty. Foto: Reuters

Obračun je bil napet. Po prvem nizu je kazalo na zanesljivo zmago 27-letne Čehinje, ki je zavezala kravato letošnji zmagovalki Wimbledona, saj je dobila vseh šest iger.

A leto dni starejša Romunka se je v nadaljevanju le zbrala, drugi niz dobila s 6:2 in odlično začela tretji niz. Po vodstvu z 2:0 pa se ji je povsem ustavilo, na igrišču je zagospodarila Pliškova in dobila pet zaporednih iger za vodstvo s 5:2.

Trener z izbranimi besedami motiviral Simono Halep

Romunka kljub nerodnemu položaju ni odvrgla puške v koruzo. V nadaljevanju je dobila dve zaporedni igri in znižala na 4:5 ter imela svoj servis priložnost za izenačenje na 5:5. V prelomnih trenutkih dvoboja je Pliškova odvzela začetni udarec svoji tekmeci na nasprotni strani igrišča ter po uri in 45 minutah slavila.

Vijoličasto skupino je prepričljivo dobila Elina Svitolina. Ukrajinka je namreč dobila še tretji obračun, tokrat je bila s 7:5 in 7:6 boljša od rezervistke Sofie Kenin, ki je vskočila namesto Biance Andreescu.