Alexander Zverev je dobil oba turnirja v Kölnu in odlično formo je prenesel tudi v francosko prestolnico. Nemec komaj čaka zaključni masters v Londonu, ki je njegov najljubši turnir. Foto: EPA

Zverev je prvi niz dobil po brejku v tretji igri, medtem ko mu je v drugem odločilni odvzem servisa uspel v enajsti igri, nato pa je malo pozneje potrdil zmago po uri in 41 minutah igre. Končno razmerje točk je bilo 70:58.

"V drugem nizu sem imel večliko priložnosti za zanesljivo zmago. Pri vodstvu s 4:2 sem imel 0/40 na njegov servis. Ni mi uspelo in Rafa je nato celo povedel s 5:4. V odločilnih trenutkih igra odlično in lahko bi prišel do preobrata. Zadnje tri igre sem se zbral in prikazal najboljši tenis na dvoboju," je poudaril Zverev, ki je dobil kar 21 izmed zadnjih 23 obračunov. Igral je tudi v finalu Odprtega prvenstva ZDA, ko je zapravil vodstvo z 2:0 v nizih proti Dominicu Thiemu.

Zverev v Parizu presenetil Nadala
Medvedjev v polfinalu Pariza izločil Raonica

Medvedjev bo lovil prvo letošnjo lovoriko
V drugem dvoboju je Medvedjev Raonica strl po uri in 38 minutah igre. Končno razmerje točk 75:63. Tako za Nemca kot za Rusa bo to priložnost za prvi naslov v Parizu.

23-letni Zverev, ki ima za seboj dvanajst zaporednih zmag po dveh naslovih v Kölnu, se bo potegoval za tretji naslov letos in štirinajstega v karieri, medtem ko je 24-letni Medvedjev letos še brez lovorike, zadnjo od sedmih pa je osvojil lani v Šanghaju.