Najboljše tri v Novem Mestu (od leve proti desni): Laura Dahlmeier, Marta Olsbu Roeiseland in Paulina Fialkova. Foto: EPA

28-letna Norvežanka je v močnem sneženju ob brezhibnem streljanju s štirimi sekundami prednosti slavila pred Nemko Lauro Dahlmeier in Slovakinjo Paulino Fialkovo. Dahlmeierjeva je nastopila na svoji prvi tekmi sezone, en zgrešen strel pa je bil kriv, da dvakratna olimpijska prvakinja ni zmagala.

Klemenčičeva edina od Slovenk na zasledovalni tekmi

Slovenke niso bile v ospredju. Polona Klemenčič je bila 55., Urška Poje 83. in Lea Einfalt 95.

Vodilna Dorothea Wiererjeva deveta
Tekma se ni posrečila niti najboljšima v letošnji sezoni. Italijanka Dorothea Wierer, vodilna v skupnem seštevku, je na vsakem strelskem postanku zgrešila po enkrat in je osvojila deveto mesto, še mnogo slabše pa se je odrezala Finka Kaisa Mäkäräinen, ki je v prvo zgrešila en, v drugo pa kar štiri strele in je končala na 58. mestu.

V četrtek je v moški konkurenci šprint dobil Norvežan Johannes Thingnes Boe. Najboljši Slovenec je bil Jakov Fak na 16. mestu.