Lindsey Vonn je v prvi disciplini superkombinacije deklasirala konkurenco, nato pa v slalomu rutinirano zadržala prednost. Foto: EPA
Anja Pärson
Anja Pärson je le nemočno opazovala razplet tekme v St. Antonu. Foto: EPA
Petra Robnik
Petra Robnik ima najboljšo uvrstitev iz superkombinacije v Trbižu, ko je bila osma. Foto: RTV SLO
V 2 dneh 2 zmagi Vonnove

Včerajšnja zmagovalka specialnega smuka je s težko progo opravila kar sekundo in pol hitreje od Julie Mancuso in Nicole Hosp, ki sta si delili drugo mesto po smuku.

Odstop vodilne trojice izkoristila Lindesy
V skupnem seštevku svetovnega pokala je do tokratne preizkušnje vodila Hospova, pred Marlies Schild in Anjo Pärson. Švedinja je po najboljšem vmesnem času smuka v zgornjem delu proge odstopila, potem ko je zgrešila vrata. Slalom je bil nato usoden še za Schildovo, ki je imela ob merjenju vmesnega časa kar 2,11 sekunde prednosti, še hitreje pa je slalomski nastop končala Hospova. Napake vodilne trojice so popeljale junakinjo St. Antona na vrh skupnega seštevka.

Robnikova dodobra izkoristila odstope
Maria Riesch se je z najhitrejšim slalomom zavihtela na drugo stopničko. Edina Slovenka Petra Robnik je v skromni konkurenci 36 smučark, od katerih je obe preizkušnji končalo le 17 tekmovalk, končala na 12. mestu. Za preboj med deseterico so bile usodne večje napake na izredno selektivnem slalomu, ki ga je postavil ameriški trener Chris Knight.