Preiskavo proti Ceci so uvedli aprila 2003 zaradi nedovoljenega posedovanja orožja. Foto: EPA
Preiskavo proti Ceci so uvedli aprila 2003 zaradi nedovoljenega posedovanja orožja. Foto: EPA

Zaradi nezakonite prodaje desetih nogometašev iz kluba FK Obilić tujim klubom je beograjsko višje tožilstvo obtožnico po osmih letih preiskave vložilo tudi proti Cecini sestri Lidiji Veličković, obe pa naj bi s prodajo nogometašev zaslužili približno štiri milijone nemških mark (kar je približno dva milijona evrov) in več kot tri milijone dolarjev.

Sodišče je obtožnico zaradi prodaje enega igralca vložilo tudi proti nekdanjima vodilnima pri FK Obilić Dragiši Biniću in Jovanu Dimitrijeviću. Binić in Dimitrijević sta obtožena sodelovanja pri nezakoniti prodaji nogometaša Milana Obradovića moskovski Lokomotivi za tri milijone dolarjev, od katerih niti dolar ni bil vplačan na račun kluba Obilić. Tožilstvo sumi, da sta tako ravnala po navodilih lastnice kluba Ražnatović in da sta kot odgovorna v klubu s predstavniki Lokomotive 2. julija 2001 v Moskvi sklenila dogovor o prodaji Obradovića.

Preiskava je trajala kar osem let
Preiskavo proti Ražnatovićevi so uvedli aprila 2003 zaradi nedovoljenega posedovanja orožja, potem ko je bila aretirana v operacija Sablja. V njeni vili so takrat našli več kosov strelnega orožja. Tožilstvo je pozneje zaradi suma nezakonite prodaje nogometašev večkrat zahtevalo razširitev in dopolnitev preiskave, ki se je končala junija lani.

Cecin vzpon na prizorišče turbofolka se je začel z njeno zvezo z vojnim zločincem Željkom Ražnatovićem - Arkanom, s katerim se je poročila leta 1995, ko je bila stara 22 let. Arkan, ki so ga ubili pet let pozneje, je bil lastnik nogometnega kluba Obilić, ki ga je po njegovi smrti podedovala Ceca.