Nekdanji Murini delavci so ostali brez zahtevane zaposlitve. Foto: BoBo
Nekdanji Murini delavci so ostali brez zahtevane zaposlitve. Foto: BoBo

Nekdanji delavci so delo izgubili oktobra 2009, poleg ponovne zaposlitve pa so zahtevali tudi, naj jim na račun neizplačanih plač, nadomestil za plače, regresa za letni dopust in jubilejnih nagrad za čas brezposelnosti družba izplača dobrih 13 milijonov evrov s pripadajočimi obrestmi, piše Delo.

Sodišče na prvi stopnji namreč ni sprejelo argumentov delavcev, da so bili nekaj mesecev pred uvedbo stečajev nezakonito premeščeni iz Murine matične družbe v novoustanovljene hčerinske družbe.

Kar 1.858 delavcem so bile v stečaju teh družb priznane terjatve na račun neizplačanih plač in drugih denarnih nadomestil. Ker pa so bile hčerinske družbe ob uvedbi stečajev brez premoženja, so delavci svoje terjatve prijavili tudi v stečajni postopek za matično družbo.

Zaposlenim v matični družbi priznal terjatve, drugim ne
A stečajni upravitelj Branko Đorđević njihovih terjatev ni priznal, hkrati pa je priznal za 6,8 milijona evrov terjatev 1.035 delavcem, ki so bili pred stečajem zaposleni v Murini matični družbi, in jim že izplačal 1,16 milijona evrov.

Od tožb je doslej odstopilo in se z Muro v stečaju pobotalo 210 delavcev, 80 pa jih je tožbe izgubilo. Vrhovno sodišče je zahtevo po reviziji treh vzorčnih tožb, ki so jih delavci izgubili na prvo- in drugostopenjskem delovnem in socialnem sodišču, zavrnilo, preden je prvostopenjsko sodišče zavrglo tožbe 1.556 nekdanjih delavcev treh Murinih hčerinskih družb, še navaja časopis.