Tovarna že obratuje. Foto: Televizija Slovenija
Tovarna že obratuje. Foto: Televizija Slovenija

Vlada je projekt povečanja proizvodnih zmogljivosti tovarne televizorjev v Velenju uvrstila v načrt razvojnih programov 2021–2024 državnega proračuna in odobrila nepovratna sredstva za začetne investicije v opredmetena osnovna sredstva do skupne vrednosti 997,7 milijona evrov, so sporočili iz vladnega urada za komuniciranje.

Sorodna novica Gorenje bo začelo usposabljati delavce za novo tovarno. "Imamo še preveč dela."

Projekt povečanja proizvodnih zmogljivosti tovarne televizorjev je umeščen znotraj obstoječe proizvodne lokacije Gorenja v Velenju, in sicer v eni od obstoječih proizvodnih hal, in je razdeljen na zaporedne faze v skupnem obdobju treh let.

V trenutni tovarni je mogoče narediti dva milijona televizorjev letno, po končani zadnji fazi projekta pa bo proizvodna zmogljivost tovarne znašala 3,9 milijona televizijskih aparatov letno, za kar bo predvidoma skupaj potrebnih osem avtomatiziranih proizvodnih linij.

"Projekt bistveno prispeva tudi k regionalnemu razvoju prek ustvarjenih ali ohranjenih delovnih mest, saj bo omogočil več kot 20 novih delovnih mest," so v sporočilu za javnost še navedli na vladi.

Proizvodnja v tovarni televizorjev blagovne znamke Hisense za evropski trg je v Velenju stekla 18. januarja letos. Do konca marca so v tovarni, ki ima precej naročil, zaposlili okoli 750 ljudi, kar je več od prvotnih načrtov. Vrednost naložbe v tovarno televizorjev je bila sedem milijonov evrov.

Hisense je sprva načrtoval, da bo v Velenju zgradil novo tovarno za proizvodnjo televizorjev, pozneje pa so v družbi sprejeli odločitev, da proizvodnjo umestijo v obstoječe območje Gorenja. Uredili so jo v nekdanji proizvodni hali HZPA.