Da se bo protest zgodil, so izvedeli v OZS-ju in sporočili javnosti. Foto: BoBo
Da se bo protest zgodil, so izvedeli v OZS-ju in sporočili javnosti. Foto: BoBo

"Naša sekcija rešuje problematiko prevoznikov z dialogom na ravni ministrstva in vlade. Za celotni sektor prevoza potnikov tako že od letošnjega marca podajamo resornemu ministrstvu strokovne predloge za pomoč sektorju, ki je bil zaradi epidemije izjemno prizadet," je za Slovensko tiskovno agencijo dejal predsednik sekcije avtoprevoznikov pri OZS-ju Peter Pišek.

Na njihovo pobudo je bil tako v petem protikoronskem zakonu sprejet ukrep za finančna nadomestila prevoznikom, ki izvajajo občasne turistične prevoze, je dejal. "Potrebe po tovrstnih protestih torej nimamo, zato na njem ne bomo sodelovali," je poudaril.

Podobno so navedli tudi v Združenju za promet pri Gospodarski zbornici Slovenije (GZS), kjer so dodali, da se prevoznikom pomoč namenja tudi v šestem protikoronskem zakonu, predvideva pa jo tudi osnutek sedmega. "Prevozniki bodo torej deležni ukrepov pomoči v interventnih zakonih, zato potrebe po tovrstnem protestu v združenju ne vidimo in na njem ne bomo sodelovali," so zapisali v sporočilu.

Peti sveženj protikoronske zakonodaje, ki ga je DZ potrdil sredi oktobra, je z namenom ohranjanja delovnih mest izvajalcem občasnih prevozov zagotovil nadomestilo stroškov, ki so jih imeli od začetka epidemije do 11. maja, saj takrat niso mogli opravljati prevozov.
Kdo točno stoji za protestom, koliko prevoznikov naj bi na njem sodelovalo in kako bo potekal, v sekciji ne vedo. Po njihovih informacijah na podlagi prejetega poziva k protestu se ga bodo udeležili prevozniki, ki niso niti člani OZS-ja niti Gospodarske zbornice Slovenije. Šlo naj bi za prevoznike, ki so izvajali prevoze v tujini in so bili prav tako upravičeni do pomoči na podlagi interventnih zakonov, je še povedal Pišek.

Da med prevozniki, ki napovedujejo udeležbo na protestu, po njihovih informacijah ni članov GZS-ja ali OZS-ja, pravijo tudi v Združenju za promet pri GZS-ju.