Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Čeprav hrvaški politični sistem ni enak slovenskemu in čeprav so hrvaške stranke drugačne od slovenskih, celo tiste, ki spadajo v iste evropske politične družine, izidi zadnjih volitev ponujajo nekaj zanimivih zaključkov.
Karl Erjavec, slovenski politični maratonec, je odšel. Razlogov ni smiselno ponavljati.
Novoletne domače politične napovedi so vse bolj podobne horoskopom ali letnim vremenskim prognozam. Poleti bodo padali vročinski rekordi, jeseni bo obilno deževalo in pozimi bo vsaj enkrat zapadel sneg.
Primerjajmo neprimerljivo: kako bi se v digitalni dobi znašel politik, kot je bil nekoč nepremagljivi Janez Drnovšek? Bi se zadržani in vedno nekoliko odmaknjeni večni premier fotografiral na supu sredi Blejskega jezera v nedeljski obleki?
Prvo koalicijsko oviro, zamenjavo nesrečnega ministra Marka Bandellija, je Marjan Šarec prestopil presenetljivo lahkotno. Seveda v resnici sploh ni imel težkega dela. Pomagal mu je kar Bandelli sam.
Imenovanje trinajste slovenske vlade je v parlamentu minilo brez presenečenj.
V množici scenarijev o razpletu povolilnega vozla, ki ta hip krožijo po političnih kuloarjih, izstopata dva.
Na prvi pogled je politični preobrat, ki se je zgodil na prvi povolilni seji v parlamentu, nesmiseln.
Pod črto nedeljskih volitev: zmagovalec je Janez Janša, ki je potrdil, da je politični veteran z več življenji. Tudi Alenka Bratušek, čeprav ni prišla v parlament.
Prihodnji dnevi bodo torej odločilni, kandidati pa bodo skušali prepričati zlasti še neodločeno četrtino volivcev, naj jim v nedeljo namenijo svoj glas. Zdaj gre zares.
V razvpiti knjigi Fire and Fury (Ogenj in bes) je eden najzanimivejših delov zagotovo opis zgodovinskega volilnega večera, ko je v nasprotju s pričakovanji slavil kontroverzni Donald Trump.
O nepričakovanem vzponu Marjana Šarca na lestvicah priljubljenosti je bilo povedano že vse in skoraj vse je res.
Če oluščimo presenetljivo ostre besede, s katerimi je odhajajoči predsednik slovenske vlade Miro Cerar sinoči dramatično pojasnil svoj odstop, je sporočilo jasno.
Super volilno leto 2018, ki se bo v resnici končalo šele spomladi leto pozneje z izborom novih evropskih poslancev, bo zarisalo nov politični zemljevid za najmanj en, morda celo za več mandatov.
Borut Pahor je z zdaj že znamenito fotografijo, na kateri v predsedniški obleki prepričljivo lovi ravnotežje na supu, odprl letošnjo volilno tekmo.
V slovenski politični zgodovini sta dva premierja zahtevala glasovanje o zaupnici in tako presekala vse nevarnejša razmerja med strankami vladne koalicije.
Slovenska politika je pred razglasitvijo sodbe arbitražnega sodišča neobičajno molčeča.
Odločitev SDS-a, da na kongresu ne bo predstavila svojega kandidata – kandidatke za predsedniške volitve, je potrdila, da je za Janeza Janšo Borut Pahor še vedno sprejemljiva rešitev.
Če bi bila vodilna parlamentarna in vladna SMC tradicionalna stranka – kot sta še vedno SDS in SD, pred leti pa tudi LDS –, bi dan po glasovanju o zakonu o tujcih razpadla, z njo pa tudi koalicija ...
Neveljaven email naslov