
Po besedah Žekša sta si državi v določenem smislu podobni, saj si delita del zgodovine. Ker pa slovenska zgodovina ni tako junaška kot litovska, je za Slovenijo kultura toliko bolj pomembna, je poudaril.
Vedno je najtemneje, tik preden se zdani
Po njegovih besedah je pogovor tekel tudi o EPK-ju, ki so ga v Vilni organizirali pred dvema letoma. "Tudi v Litvi so imeli izjemne težave pri organizaciji EPK-ja. Skorajda vsi so obupali, a se je navsezadnje dobro izteklo. Slovenija je zdaj v podobnem obdobju, a mislim, da se bo prav tako kot v Litvi dobro izteklo," je povedal Žekš.
"Pričakoval sem, da Ljubljana veliko pozornosti posveča kulturi, prav tako kot Slovenija. Vedel sem, da je to ambiciozno okolje z bogatim kulturnim življenjem. Slovenija je za Litvo partner pri izmenjavi kulture," pa je povedal Gelunas.
Kot je še dejal, sta se z Žekšem pogovarjala o preživetju kulture v času ekonomske krize, ker pa bo Litva leta 2013 prevzela predsedovanje EU-ju, sta ministra spregovorila tudi o slovenski izkušnji predsedovanja iz leta 2008. Dotaknila sta se tudi regionalne kulturne politike in smernic sodelovanja med državami na področju kulture.
Treba je vedeti, kdo je "šef"
"Glede izvedbe EPK-ja lahko svetujem to, da se je treba odločiti, kdo je odgovoren za izvajanje programa. Zaplet pri vilenski organizaciji EPK-ja je bil, da ni bilo jasno določeno, kdo lahko vpliva na program, ko se je že začel snovati. To v veliki meri vpliva na uspešnost izvedbe," je poudaril Gelunas.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje