

Tema letošnje delavnice je narava, ki se skozi ustvarjalni proces spreminja v primarne in avtonomne likovne forme. Kot so zapisali v JSKD, bodo udeleženci delavnice raziskovali njene strukture, oblike, barve in materialnost ter z raziskovanjem narave pogleda in z uporabo naravnih in umetniških materialov v osebni likovni izraz vnesli konceptualne rešitve, spontanost, neposrednost in zavest o neštetih možnostih, ki kažejo na razmerje med zunanjo resničnostjo in notranjimi občutji. Objekte-skulpture se bodo ustvarjali iz materialov, najdenih v naravi.
Iskanje individualnega izraza pod mentorstvom Dušana Fišerja
Zaradi specifičnega programa in načina dela je posebnost v slovenskem prostoru. Delavnice se udeležujejo odrasli, ustvarjalci, študenti in pedagogi, ki že imajo osnovna likovna znanja, predvsem pa afiniteto do razpisane teme. Tema je vsako leto drugačna, saj je namen delavnice raziskovanje in preizkušanje različnih sodobnih likovnih pristopov in praks. Poudarek je na skupinskem delu, v okviru skupaj dogovorjenih formalnih izhodišč pa vsak udeleženec išče svoj individualni izraz, pri čemer je vloga mentorja izjemno pomembna, saj zastavlja vprašanja in pomaga pri iskanju odgovorov.
Zaključna predstavitev, ki je nekaj posebnega
Delavnica, ki bo pod vodstvom in mentorstvom akademskega slikarja specialista Dušana Fišerja potekala od 5. do 14. avgusta v Hiši mladih - Mladinskem centru Šmartno ob Paki, se bo zaključila 13. avgusta s predstavitveno razstavo ustvarjenih del v Hiši mladih. Ta je običajno drugačna od vsega, kar običajno razumemo pod oznako »ljubiteljsko slikarstvo«, so še zapisali pri JSKD.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje