Po petih krogih so Ljubljančani še naprej edina ekipa brez zmage v skupini C. S tem imajo vedno manj možnosti za osvojitev enega od prvih štirih mest, ki vodijo v drugi del tekmovanja. Do konca prvega dela jih čaka še pet tekem.

Ljubljanski in španski klub sta se v Evropskem pokalu pomerila prvič po letu 2008. Na petem medsebojnem obračunu pa je zmago štirikrat slavil Joventut. Do zadnje zmage so prišli zanesljivo.

Španci v 1. polčasu nasuli kar 61 točk!
Ekipi sta bili do polovice 1. četrtine izenačeni, nazadnje pri izidu 14:14, nato pa so gostitelji na krilih navijačev povedli z višjo razliko (28:19). Drugo četrtino je s košem odprl Nenad Dimitrijević in Španci so prišli do dvomestne prednosti (30:19). To so še povišali, vodili so za +16 (35:19). Olimpija je odgovorila z miniserijo 0:5, za katero je poskrbel Jaka Blažić s trojko in košem (35:24). A Joventut je hitro odgovoril s trojko, zadel je Luke Harangody (38:24). Porazna obramba zmajev in učinkovit napad gostiteljev je te popeljal do prednosti 23 točk (57:24).

Po vrnitvi na parket so zmaji zaigrali malenkost bolje, tretjo četrtino so dobili, a Španci so imeli ob vstopu v zadnjo četrtino še vedno visoko prednost (81:62).

Španci vodili za 26 točk
Joventut je po zabijanju Conorja Morgana spet povišal prednost na 23 točk (87:64), trener zmajev Slaven Rimac je moral posredovati z minuto odmora. Olimpija se je nato približala na 18 točk zaostanka (90:72), a je nekdanji zmaj Klemen Prepelič s sedmimi zaporednimi točkami spet Joventut popeljal na +25 (97:72). Ko je prosti met zadel še Alen Omić, je Joventut prišel do najvišje prednosti 26 točk (98:72). Zadnje tri točke je dosegel Dimitrijević, s čimer so Španci presegli stotico. Na koncu so slavili s 101:81.

Pri Špancih je največ točk dosegel Prepelič, in sicer 17, pri zmajih pa je bil najbolj razpoložen Codi Miller-McIntyre z 18 točkami.