Romelu Lukaku se je takole razveselil zadetka z 11-metrovke v 92. minuti. Foto: EPA
Roma je na derbiju 11. kroga z 2:1 premagala Napoli in slavila tretjič zapored. Prvi je v 19. minuti zadel Nicolo Zaniolo. Sedem minut pozneje je Alex Meret ubranil 11-metrovko Aleksandra Kolarova (z roko je igral Jose Maria Callejon). Uspešnejši je bil z bele točke v 55. minuti Jordan Veretout (na fotografiji), ko je z roko igral Mario Rui. Justin Kluivert je v nadaljevanju stresel še prečko. Poraz gostov je v 72. minuti ublažil Arkadiusz Milik. Neapeljčanom, ki so v zadnjih treh krogih osvojili le dve točki, je v prvem polčasu dvakrat preprečil veselje okvir vrat (prečka Milika, vratnica Piotra Zielinskega). Foto: EPA

Bologna je povedla v 59. minuti, ko je po preusmerjeni žogi Stefana de Vrija mrežo zatresel Roberto Soriano. Lukaku je izenačil četrt ure pred koncem, ko je v vrata iz bližine pospravil odbito žogo, potem ko je Lukasz Skorupski sijajno ubranil strel Milana Škriniarja.

V sodnikovem podaljšku so črno-modri dobili priložnost za zmagoviti zadetek z 11-metrovke. Riccardo Orsolini je nespametno storil prekršek nad Lautarom Martinezom, Lukaku pa se je še drugič vpisal med strelce, že devetič v tej sezoni. Domači so se zelo razburjali, ker 11-metrovke sami niso dobili v prejšnjem napadu, ko so zahtevali prekršek nad Rodrigom Palaciem.

Interju, ki ima 100-odstotni izkupiček s šestih gostovanj, so v prvem polčasu razveljavili dva zadetka. Pri prvem je bil Martinez v prepovedanem položaju, pri drugem pa je Valentinu Lazaru žoga že pred podajo Lukakuju ušla z igrišča. Z dvema obrambama se je izkazal tudi Skorupski.

Bologna doma ni premagala Interja že vse od leta 2002 oziroma 14 tekem.

Zadetek Matthijsa de Ligt je obdržal Juventus na vrhu lestvice. Nizozemec je bil v ospredju že na začetku tekme, ko naj bi v svojem kazenskem prostoru igral z roko, a se sodnik ni odločil za 11-metrovko. Foto: EPA

De Ligt prvič v polno za staro damo
Juventus je na večerni tekmi ohranil točko prednosti pred Interjem. Na mestnem derbiju na olimpijskem stadionu je z 1:0 ugnal Torino. V 70. minuti je po strelu iz kota na oddaljenejši vratnici edini zadetek dosegel Matthijs de Ligt. To je bil prvi gol Nizozemca za staro damo.

Lepo priložnost je imel že ob koncu prvega polčasa, ko je Salvatore Sirigu njegov strel izjemno ubranil. Vratar gostiteljev se je izkazal tudi v nadaljevanju ob poskusu rezervista Gonzala Higuaina iz voleja. Argentinec je bil pri zadetku podajalec. Torino je od leta 1995 do danes le enkrat premagal Juventus.

Atalanta je na domači zelenici morala priznati premoč Cagliarju (0:2). V 32. minuti je Mario Pašalić zatresel lastno mrežo (0:1), sedem minut pozneje pa so ostali še brez Josipa Iličića. Slovenski reprezentant se je s Charalamposom Lykogiannisom boril za žogo, pri prerivanju pa se je Iličić pustil izzvati ‒ brcnil je grškega nogometaša. Sodnik je nemudoma pokazal rdeči karton. Vodstvo Cagliarija je v 58. minuti povišal Christian Oliva. Foto: EPA