
Prav tako se v ponedeljek izteče rok, do katerega morajo predstavniki predlagatelja referenduma o dodatku k pokojnini za izjemne umetniške dosežke in prijavljeni organizatorji referendumske kampanje sporočiti okrajni volilni komisiji seznam zaupnikov na voliščih in zaupnika pri tej komisiji.
Na referendumu bodo mogoče še nekatere druge posebne oblike glasovanja. Tako bodo volivci, ki bodo na dan glasovanja zunaj okraja svojega stalnega prebivališča, lahko glas oddali na volišču v drugem okraju, volivci, ki se zaradi bolezni ne bodo mogli osebno zglasiti na volišču, pa bodo lahko glasovali na svojem domu. Oboji morajo to sporočiti okrajni volilni komisiji.
Na volišču v Sloveniji bodo lahko glas oddali tudi volivci, ki nimajo stalnega prebivališča v Sloveniji, kar morajo sporočili Državni volilni komisiji (DVK). Za takšne oblike glasovanja se morajo volivci prijaviti, rok za to pa se izteče 7. maja.
Predčasno glasovanje na posebnih voliščih pa se bo začelo 6. maja in bo potekalo do 8. maja.
Čas za nagovarjanje volivcev je do 9. maja do polnoči, ko bo nastopil volilni molk. Za uspeh referenduma morajo pobudniki na glasovanju 11. maja doseči zavrnitveni kvorum.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje