Stanislav Jemeljanov je naslovoma svetovnih prvakov med mladinci in mlajšimi člani dodal še evropskega. Foto: Reuters
Sebastijan Jagarinec
Sebastijan Jagarinec je uresničil svoj cilj in se iz predtekmovanja prebil v polfinale teka na 400 metrov. Foto: STA
Nina Kolarič
Nina Kolarič bi morala za finale letošnji najboljši izid na prostem popraviti za 10 cm. Foto: Reuters
Prva zlata medalja v Rusijo

Mladi Rus je za 28 sekund ugnal favorita Italijana Alexa Schwarzerja in za 39 Portugalca Joaa Viero. Svetovni in olimpijski prvak v tej disciplini, Rus Valerij Borčin, zaradi poškodbe ni nastopil, a ga je uspešno zamenjal rojak Jemeljanov - aktualni svetovni prvak v kategoriji mlajših članov in nekdanji mladinski svetovni prvak.

Jagarinec po času v polfinale
Prvi izmed 33 slovenskih atletinj in atletov v Barceloni je nastopil Sebastjan Jagarinec. V drugi predtekmovalni skupini (izmed petih) na 400 m je Jagarinec s časom 46,75 zasedel peto mesto. Skupno je imel 23-letni Mariborčan 22. čas med 33 tekači in se je na koncu kot zadnji po času uvrstil v sredin polfinale, kjer se bodo za finale atleti potegovali v treh skupinah.

"Žal sem imel smolo na startu in začel sem skorajda z mesta. Zato sem izgubil najmanj tri, štiri desetinke sekunde. Sam tek nato ni bil slab, tekel sem v dobrem ritmu, vendar sem na začetku izgubil preveč moči. Če ne bi imel smole, bi si že po mestih v moji skupini zagotovil polfinale. Za finale še nisem konkurenčen," realen ostaja Jagarinec, ki bo lovil svoj osebni rekord.

Kolaričeva za 19 cm in osem mest prekratka
Ptujčanka Nina Kolarič je v skoku v daljino zaostala za pričakovanji in je ostala daleč od finala, med 25 skakalkami je osvojila 20. mesto. V prvi seriji je Kolaričeva prestopila, v drugi je pristala pri 6,43, v tretji pa pri 6,39. Za najboljšo dvanajsterico je slovenska prvakinja zaostala za 19 cm, kot zadnja se je v sredin finale prebila izjemna sedmerobojka Carolina Kluft (6,62).

Vsak dan si boste lahko končne odločitve ogledali v neposrednih prenosih na TV Slovenija 2 in na MMC-jevem portalu (samo za slovenske IP-številke). Komentirala bosta Peter Kavčič in dr. Andrej Stare.

V torkovem večernem programu bodo prireditelji razdelili še dva kompleta medalj: v ženskem suvanju krogle in v moškem teku na 10.000 metrov. V predtekmovanjih bo nastopila četverica Slovencev: Rožle Prezelj (višina), Matic Osovnikar in Gregor Kolakovič (100 m) in prva slovenska adutinja za odličje Martina Ratej (kopje), ki ji težave povzroča žulj na stopalu.