Derrick White je imel svoj večer. V 37 minutah je zbral 24 točk, iz igre je metal 8/11 (6/8 za tri) in postal najboljši strelec tekme. Foto: Reuters

Če so po uvodnih treh tekmah serije navijači Bostona tako rekoč že obupali, so zdaj zagotovo boljše volje in so že začeli upati na neverjeten preobrat. Nobeni ekipi v zgodovini Lige NBA se še ni uspelo uvrstiti v finale po zaostanku s 3:0, po poteku zadnjih tekem sodeč, se utegne to letos celo zgoditi, a ključna bo predvsem naslednja tekma v Miamiju.

Jimmyja Butlerja so Bostončani ustavili z odlično obrambo. Na uvodnih treh tekmah serije je v povprečju dosegel po 26 točk, na zadnjih dveh 21,5. Njegov najslabši strelski izkupiček je bil prav v noči na petek, ko je zbral le 14 točk. Foto: Reuters

Ključ do uspeha so gostitelji v TD Gardnu našli v odlični obrambni igri, s katero so košarkarje s Floride prisilili v 16 izgubljenih žog, od katerih so unovčili kar 27 točk. Prva peterka je bila razigrana kot že dolgo ne, štirje košarkarji so obračun končali z več kot 20 točkami, prvo ime srečanja je bil Derrick White, zbral jih je 24.

Prvi zvezdnik Miamija Jimmy Butler se na parketu ni najbolje znašel, tokrat je zbral zanj skromnih 14 točk, štiri manj od prvega strelca Duncana Robinsona, ki je tekmo začel s klopi. Šesta tekma konferenčnega finala je na sporedu v noči na nedeljo.

Dvoma o zmagovalcu tokrat ni bilo. Miami je stik z Bostončani držal le v uvodnih minutah, izid je bil nazadnje izenačen pri 4:4, potem pa so se varovanci Joeja Mazzulle z delnim izidom 19:3 odlepili in do konca obračuna vseskozi držali dvoštevilčno prednost. Ta je bila najvišja deset minut pred koncem, ko je Jayson Tatum z drugim zadetim prostim metom poskrbel za +24 (96:72).

"S hrbtom smo bili potisnjeni v kot. Nismo si predstavljali, da se bomo znašli v zaostanku s 3:0, a ko je do tega prišlo, lahko vidite, iz kakšnega testa je naša ekipa. Ko smo padli v globok zaostanek, se nismo zmedli in šli vsak po svoje, ostali smo skupaj," je po tekmi dejal Jaylen Brown, ki je k zmagi zeleno-belih prispeval 21 točk.