Kot so sporočili iz Stožic že pred tekmo, bo v Ligi za prvaka do nadaljnjega moštvo vodil pomočnik Jurice Golemca Teo Čizmić. Proti izkušeni zasedbi Šenčurja, ki je redni del končala na drugem mestu, je imel na voljo sedem mladincev in tri košarkarje članskega moštva, seveda tri najmlajše, 20-letnega Roka Radovića in 18-letna Luko Ščuko ter Dana Duščaka.

Mladeniči so navdušili z borbeno in zavzeto igro. Ob polčasu so si nabrali 12 točk prednosti, gostje pa so razliko v tretji četrtini stopili in se približali na vsega dve točki zaostanka. Toda mladi Ljubljančani so odgovorili in si znova priigrali nekoliko višji naskok. V 38. minuti je po trojki Davida Kralja Šenčur zaostajal še za tri, toda Duščak s črte prostih metov in Ščuka z lepim prodorom mimo nekdanjega reprezentanta Hasana Rizvića ter iznajdljivim polaganjem sta dobro minuto pred koncem poskrbela za +7. Kralj je po zgrešenih prostih metih Duščaka z novo trojko še enkrat približal, a je na drugi strani dokončno srečanje odločil Duščak, ki je bil uspešen izza črte.

208 centimetrov visoki Ščuka je navdušil s 24 točkami in 11 skoki. Duščak je bila prav tako odličen z 20 točkami, ob tem pa je izsilil kar 12 osebnih napak. Radović je devetim točkam dodal deset skokov in šest podaj. Nejc Martinčič je bil z 19 točkami prvi strelec Šenčurja, po 14 točk sta dodala Kralj in Dino Murić, ki je ujel tudi 15 odbitih žog.

V petkovi tekmi so Terme Olimia z 72:65 ugnale Helios Suns. Simo Atanacković je za zmagovalce dosegel 20 točk, Blaž Mahkovic pa za domače 21.