Serijske državne prvakinje so na zadnji tekmi dosegle zmage precej težje od pričakovanj. Kranjčanke so vodile večino tekme, največ ob koncu prve četrtine, ko je bilo +15. Celjanke so do polčasa ujele priključek, a Triglav vodstva ni in ni prepustil.

Na začetku zadnje četrtine so gostje povedle za osem (47:55), toda nato se jim je ustavilo. Celjanke so 3:45 pred koncem izid izenačile na 55 in tri minute pred koncem prvič povedle. V zaključku vodstva več niso izpustile iz rok. Triglav je v zadnjih dobrih šestih minutah dosegel le tri točke.

Kranjčanke so izgubile 22 žog, na drugi strani pa so Celjanke prepričljivo dobile bitko pod košema z 42:31.

Najkoristnejša igralka finalne serije oziroma MVP je bila Isabela Ramona Lyra Macedo. Na zadnji tekmi je dosegla 28 točk. Pri Kranjčankah je kot vedno napadalno prednjačila njihova najboljša igralka Rebeka Abramovič (8 skokov), ki je dosegla 21 točk, Lara Kozina Bubnič jih je zbrala 16.