23-letna Darja Domračeva se je veselila prve zmage v svetovnem pokalu. Foto: EPA
Teja Gregorin
Teja Gregorin je bila na olimpijskih igrah v šprintu med deseterico, tokrat pa višje od 34. mesta ni mogla. Foto: STA
Emil Hegle Svendsen
Emil Hegle Svendsen je prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Foto: EPA

Najboljša slovenska biatlonka je zgrešila prvi strel in upov na visoko uvrstitev je bilo konec. Dijana Ravnikar (48. mesto) in Andreja Mali (52.) nista osvojili točk, bosta pa obe nastopili na nedeljski zasledovalni preizkušnji.

"Na začetku je kazalo na boljše uvrstitve. Morda smo tudi nekoliko napačno izbrali štartno skupino oz. smo imeli smolo, saj je zjutraj padal sneg, ki ga niso napovedovali. Zaradi tega je bila proga na začetku nekoliko počasnejša," je razplet pokomentiral glavni ženski trener Tomaš Kos.

V moški konkurenci v šprintu na 10 kilometrov je prepričljivo slavil Rus Ivan Čerezov, najbližji zasledovalec Norvežan Emil Hegle Svendsen pa je z drugim mestom prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku. Od Slovencev se je najbolje odrezal Vasja Rupnik, ki je z 28. mestom dosegel svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu. Do točk je s 33. mestom prišel tudi Janez Marič. Klemen Bauer je zgrešil štiri strele in zasedel 49. mesto.