455 gledalcev v dvorani na Ledarski 4 je lahko uživalo v odlični predstavi Jeseničanov. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo kar 45:19.

Sanjski start gostiteljev
Rudolfs Polcs je že v 29. sekundi matiral Lukasa Moserja po podaji Erika Svetine. Šokirani gostje so v 2. minuti prejeli že drugi zadetek, natančen je bil Patrik Rajsar. V 10. minuti je David Kruter znižal na 2:1, a sta Žan Jezovšek in David Planko v razmiku 37 sekund udarno odgovorila.

Ulamec zadel z igralcem več in tudi z igralcem manj
Branilec Planko je na začetku druge tretjine povišal na 5:1. Luka Ulamec je v 28. minuti unovčil prednost igralca več, nato pa je v 36. minuti zadel še z igralcem manj, ko je bil na kazenski klopi Jaša Jenko.

Po koncu druge tretjine je trener Kitzbühela Marco Pewal (nekdanji dolgoletni hokejist Salzburga) zamenjal vratarja. Moserja je zamenjal Paul Mocher. Erik Svetina je končni izid postavil v 45. minuti. Antti Karjalainen ni imel veliko dela, zbral je 18 obramb.

Naslednja tekma železarje čaka po reprezentančnem premoru. 18. novembra bodo gostovali pri Bregenzerwaldu.