Los Angeles Kingsi so še vedno na dnu Zahoda. Foto: Reuters

27-letni Američan je zbral 33 obramb, fantastična pa je bila prav zadnja na tekmi, ko so gostje, ki so takrat seveda igrali brez vratarja, ob ogradi prišli do ploščice. Patrik Laine jo je spravil do Marka Scheifela, ki se je dve sekundi pred iztekom igralnega časa znašel iz oči v oči s Campbellom, ki pa se je izvrstno odzval in po obrambi ob sireni pokril plošček.

Kingsi so povedli v osmi minuti, ko je prvi zadetek v dresu Los Angelesa dosegel Joakim Ryan. Slabih pet minut pozneje je prednost povišal Nikolaj Prohorkin, ki je v mrežo pospravil odbito ploščico po strelu Trevorja Lewisa. 15 minut pred koncem tekme so se Jetsi približali, potem ko sta si lepo dvojno podajo izmenjala Tucker Poolman in Jack Roslovic, ki je premagal Campbella, toda domači vratar je do konca ostal nepremagan. Vseeno Los Angeles ostaja na dnu Zahodne konference.

"Ne vem, če sem že kdaj ubranil strel ob pisku sirene. Nisem prepričan. Bilo je zabavno tako kot tekma. Močno smo se borili in zabavali. Mislil, da so soigralci v zadnji minuti opravili odlično delo," je po koncu dejal Campbell.

Washington je zmagal tretjič zapored, potem ko je v Detroitu slavil s 5:2. Blestel je kapetan Capitalsov Aleksander Ovečkin, ki se je izkazal s tremi goli in podajo. To je bil že Rusov 24. hat-trick v Ligi NHL, s čimer je na večni lestvici na desetem mestu prehitel legendarnega Finca Jarija Kurrija. S tem je že najuspešnejši Evropejec oziroma "nekanadski" igralec na tej lestvici.