Warren Foegele je dosegel prva gola na tekmi, takole je v 27. minuti zabil za 2:0. Foto: Reuters

Novinec Warren Foegele je dosegel dva gola in podajo, dvakrat pa se je med strelce vpisal tudi Dougie Hamilton, ki je bil zadovoljen: "Bili smo vztrajni, ves čas smo jih drezali in napadali. Navijači so nam dali veliko podpore." Capitalsi v seriji vedno vodijo z 2:1.

Nashville je v gosteh premagal Dallas s 3:2 in zdaj v seriji vodi z 2:1. Odločilni gol je v 52. minuti zabil Mikael Granlund, vratar Pekka Rinne pa je ukrotil 40 strelov.

Auston Matthews je dosegel gol z igralcem več. Foto: Reuters

Izid 2:1 v seriji je zdaj tudi v paru Toronto ‒ Boston, Maple Leafsi so tekmo dobili s 3:2, prav vsi goli pa so padli v srednji tretjini. Auston Matthews je za zmagovalce dosegel gol in podajo: "Vesel sem, da mi je uspelo zadeti. Goli v končnici pomenijo veliko sploh na domačem ledu. Gledalci so pripravili neverjetno ozračje, manjši potres lahko pričakujemo tudi na naslednji tekmi."

Liga NHL, končnica, 1. krog

Vzhod:
TORONTO - BOSTON 2:1
3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Moore 23., Matthews 31., Johnsson 38.; Krejči 24., Coyle 40.
Obrambe: Andersen 34; Rask 31.

CAROLINA - WASHINGTON 1:2
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Foegele 10., 27., Hamilton 32., 50., MvGinn 56.

2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Zuccarello 38., Seguin 49.; Grimaldi 24., Forsberg 35., Granlund 52.
Obrambe: Bishop 25; Rinne 40.

COLORADO - CALGARY 2:1
6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
MacKinnon 9., 14., Makar 17., Nieto 28., Rantanen 33., Johnson 41.; Bennett 29., Brodie 42.
Obrambe: Grubauer 27; Smith 50.

Torek:
ST. LOUIS - WINNIPEG 2:1
VEGAS - SAN JOSE 2:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.