Veselje železarjev, ki so po devetih zaporednih zmagah v Alpski ligi na kolena spravili še vodilni klub lige IceHL, svoje večne tekmece zmaje. Foto: www.alesfevzer.com
Najboljši posameznik torkove tekme v Podmežakli je bil brez dvoma s 36 obrambami 24-letni Stockholmčan Oscar Fröberg. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi drugoligaš je presenetljivo gladko porazil vodilnega prvoligaša. Šved v jeseniških vratih Oscar Fröberg je ohranil mrežo nedotaknjeno, čeprav je bilo razmerje strelov kar 36:21 za tokrat v Podmežakli pred 1500 gledalci jalove Ljubljančane. V napadu je odločila igra s številčno premočjo, saj so Jeseničani izkoristili kar dve od treh iger z igralcem več, gostje pa niti ene od treh.

Najboljši penalty kill kapituliral kar dvakrat

Olimpija se je na vrh lige IceHL povzpela tudi zaradi izjemne igre s hokejistom manj, saj so njeni igralci doslej na osmih tekmah ob 27 izključitvah prejeli zgolj en gol! A v Podmežakli se jim je zalomilo in prva dva gola so prejeli ob številčni podrejenosti, kar je tehtnico večnega derbija močno prevesilo na stran trmastih Gorenjcev.

Svetina udaril ob 4 na 3

Finca sta v 12. minuti derbija le s pogledom pospremila bombo Erika Svetine: rdeči napadalec Jesperi Viikilä se je je razveseil, beli vratar Paavo Hölsä pa ne. Foto: www.alesfevzer.com

Sredi uvodne tretjine sta si obe ekipi privoščili serijo izključitev, pri razmerju moči 4:4 je David Planko izsilil prekršek Marka Čepona. Jesenice so prednost igre štiri na tri izkoristile le pet sekund pred iztekom prve kazni. V 12. minuti je iz prve z desne strani silovito udaril Erik Svetina in matiral Paavo Hölsä.

Šved zaklenil jeseniška vrata

Objem kapetana Gašperja Glaviča, ki je podal branilcu Aljoši Crnoviću za končnih 3:0. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseniška vrata je uspešno branil razpoloženi Oscar Fröberg, kar je omogočilo gostiteljem na začetku druge tretjine ob novem "power-playju" podvojitev vodstva. Vsega 15 sekund številčne premoči so potrebovali rdeči za 2:0, Eric Pance je s podajo pred gol omogočil, da je Jaša Jenko v drugem poskusu premagal Finca v gostujočih vratih.

Sprehod Crnovića, Hölsä pa požrl gol

Točno na sredini tekme so Jeseničani podarili plošček in omogočili solo Nika Simšiča, a je Fröberg branil, tako prvi strel kot tudi odbitek. Kazen za vse zapravljene in preslabo odmerjene strele Ljubljančanov, da bi ukanili Šveda v jeseniških vratih, je prišla v končnici druge tretjine. Krajši slalom je v 28. minuti uprizoril branilec Aljoša Crnović in s strelom iz zapestja premagal še Hölsäja, ki bi moral posredovati boljše – plošček se mu je med nogami odbil v mrežo.

Posledično je prišlo do vratarske menjave pri zmajih – zadnjo tretjino je branil komaj 17-letni Luka Kolin, ki se je izkazal s petimi obrambami. A kaj ko je na drugi strani 24-letnik iz Stockholma branil vse mogoče strele.

Sanjski in zmagoviti štart obeh

Sorodna novica Vodilna ekipa Lige IceHL se na Jesenice ne bo šla le šalit

SŽ Olimpija v državnem prvenstvu igra praviloma z mladinci, le oba večna derbija igra s prvo ekipo, ki se je tako sanjsko vrnila v najmočnejšo regionalno hokejsko ligo. Ljubljančani so po nedeljski zmagi nad Salzburgom (1:0) po desetih letih zavzeli sam vrh lestvice v razširjenem avstrijskem hokejskem prvenstvu in dokazali, da kljub skromnemu proračunu ne bodo smetnjak za nabijanje razlike v golih.

Acroni Jesenice medtem meljejo v Alpski ligi, v kateri so nanizali že devet zmag, nazadnje so premagali še glavnega izzivalca Asiago (5:3), ki bo glavni tekmec železarjev v boju za končni naslov v drugi regionalni ligi.

Čez šest tednov povratna tekma v Tivoliju

Z Jeseničani (pet igralcev in trener Mitja Šivic) okrepljena Olimpija je letos že dobila prvi tekmovalni dvoboj z Jesenicami, ki so zmagale v pokalnem tekmovanju s 3:1. Drugi večni derbi v okviru rednega dela državnega prvenstva bo v torek, 23. novembra, v Ljubljani.

V letošnji sezoni v slovenskem prvenstvu nastopa osem ekip, ob večnih tekmecih še Slavija junior, Triglav, MK Bled, Hidria Jesenice, Celje in Maribor. Po rednem delu bo sledila končnica s četrtfinalom, polfinalom in finalom, tekmovanje se bo predvidoma končalo aprila.