Ivo Jan je lani vodil rise na svetovnem prvenstvu divizije I v Nursultanu. Ni mu uspela vrnitev med elito. Na klopi Olimpije je leta 2014 osvojil naslov državnega prvaka. Foto: www.alesfevzer.com

Največja okrepitev je vsekakor Tadej Čimžar, ki je prišel iz Katovic. Podaljšal je tudi dolgoletni kapetan Aleš Mušič, med napadalci pa še Anže Ropret.

Na branilskih položajih je večina mest že zasedenih. Miha Logar, David Planko, Nejc Brus, Mark Čepon in Luka Zorko ostajajo v zeleno-belem dresu.

Večino igralcev dobro pozna
"Upam, da se stvari čim prej uredijo in se zberemo skupaj. Od dvakrat do trikrat na teden bi opravljali skupne treninge. Moram se spoznati z nekaterimi fanti, spoznati morajo moj način dela. Z veliko večino se že poznam in večjih težav ne bi smelo biti," je v pogovoru za TV Slovenija povedal 45-letni strateg.

Jože Kovač se je po treh letih vrnil v Tivoli. Njegov glavni cilj je Liga Ebel v sezoni 21/22. Foto: MMC RTV SLO

SŽ Olimpija je pod vodstvom Jureta Vnuka v sezoni 2018/19 osvojila vse tri mogoče lovorike (Alpska liga, Pokal Slovenije in državno prvenstvo), v letošnji sezoni so zmaji ubranili pokalno lovoriko, sredi marca pa je bila sezona prekinjena zaradi pandemije novega koronavirusa.

"Izziv je velik, saj je bila Olimpija v zadnjem obdobju uspešna. Osvojila je vse, kar se je dalo. Skušali bomo ubraniti vse te lovorike. Dodaten cilj je celinski pokal," je razmišljal Jan. Oktobra so Ljubljančani razočarali na turnirju celinskega pokala v Rittnu, kjer so zasedli tretje mesto.

Tuji vratar bo nadomestil Usa
Iz Olimpije sta v Podmežaklo odšla Žan us in Žan Jezovšek, ki sta bila nosilca igre v zadnjih dveh sezonah.

"Večja težava je odhod Žana Usa, saj v Sloveniji nimamo nabora vratarjev, ki bi ga lahko zamenjali. Rešitev iščemo v tujem čuvaju mreže," je dodal Jan.

Kovač: V sezoni 2021/22 nazaj v Ligo Ebel
Na mestu športnega direktorja je Jože Kovač zamenjal Tomaža Vnuka. 58-letni Kovač je v dolgoletni klubski karieri (420 tekem) večino časa igral za Olimpijo. Bil je udeleženec osmih svetovnih prvenstev in član olimpijske reprezentance leta 1984 v Sarajevu.

Navijači si seveda želijo vrnitve v Ligo Ebel oz. Bet-at-home ligo, kot se bo poimenovala po novem pokrovitelju v naslednji sezoni.

"Zgodbo smo postavili v triletno obdobje. Hokej želimo prestaviti na višjo raven. V sezoni 2021/22 se želimo pridružiti Ligi Ebel, ki je hitrejša, močnejša in je višja raven," je dejal Kovač.

V naslednjih dneh se bodo v Tivoliju nadaljevali pogovori z igralci.

Ivo Jan prevzel hokejiste Olimpije: Izziv je velik