Kristjan Čepon je povišal na 4:1, Žan Jezovšek pa se je izkazal z dvema podajama. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Razmerje v strelih je bilo 39:15, za Olimpijo pa so v Tivoliju zadeli Luka Ulamec, Gal Koren, Nejc Brus, Kristjan Čepon in Žiga Pešut. V ekipi ni bilo Marka Čepona (poškodovani meniskus) in Saša Rajsarja (zobobol).

Pričakovana zmaga Olimpije, a z nepričakovano prvo tretjino, v kateri so branilci naslova izgubljali dvoboje in igrali zelo neprepričljivo. Gostje so ob koncu tretje minute izigrali Olimpijino obrambo, po podaji Adama Havlika je Tilna Spreitzerja premagal Henrik Hochfilzer.

Spreitzer ubranil "zicer"
Pogovor v garderobi je pomagal, sprememba v nadaljevanju je bila takšna, kot bi črno-beli televizor zamenjal za sodobnega. Po dobrih dveh minutah nadaljevanja je Nik Simšič pripravil plošček za Ulamca, ki je bil natančen s petih metrov. Pri 1:1 je Spreitzer ubranil samostojni protinapad ena na ena. Olimpija je povedla v 27. minuti. Gal Koren, drugi najboljši strelec ekipe, je unovčil akcijo Aljaža Chvatala in dosegel svoj 20. gol sezone.

Olimpijin stroj v 2. tretjini na polnih obratih
Na 3:1 je po dobri polovici tekme povišal Nejc Brus po podaji Aleša Mušiča. Vratar Rupert Svärd je tako ob šestih strelih v drugi tretjini prejel že tretji zadetek. Olimpija se ni ustavila, Kristijan Čepon je od daleč zadel za 4:1, 52 sekund pred iztekom tretjine pa je sledila najlepša akcija na tekmi. Žan Jezovšek je lepo podal Pešutu, ki je postavil končni izid. Po dveh tretjinah je bilo v strelih 28:12, v zadnji tretjini pa sta mreži obmirovali.

Žiga Pešut je postavil končni izid v Tivoliju. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Polončič: Tekmec ni bil dorasel
"To je bila bolj slaba tekma, tekmec ni bil dorasel. V drugi tretjini smo s petimi goli odločili tekmo, nato pa so nekateri nosilci igre dobili počitek. Na začetku tekme smo imeli prepočasno reakcijo. Ko smo popravili napake, smo prevzeli pobudo in mirno prišli do treh točk. Verjamemo v svoje sposobnosti, smo samozavestni. Ko se znajdemo v zaostanku z 0:1 ali 0:2, ni čutiti nobene panike. Zaupam fantom, da bodo zmogli preobrat," je pojasnil trener Gregor Polončič.

Njegov začetek na klopi Olimpije ni bil lahek. Po uvodnem porazu proti drugi ekipi KAC-a je nasledil Jureta Vnuka. Debitiral je na Dunaju s porazom z 0:2. Zmaji so nato postali ekipa, ki bruha ogenj in melje tekmece.

"Rastemo iz dveva v dan. Ostali smo na realnih tleh in verjeli smo v naše delo. Prepričan sem, da bomo pripravljeni za končnico. Vsakodnevno imam sestanke z igralce. Poudarjam, da je treba ostati na trdnih tleh. Vsak trening jemljemo resno in tudi pripravi na tekmo," je še dodal strateh zeleno-belih.

K. Čepon: Z agresivnim pristopom do preobrata
"Nismo dobro začeli, nato pa smo se v drugi tretjini uspeli zbrati. Kitzbühel je imel nekaj priložnosti na začetku tekme. Ko smo se znašli v zaostanku, smo odigrali precej bolj agresivno. Vsi smo se zavedali, da bo kmalu prišlo do preobrata, saj smo imeli veliko priložnosti že v prvi tretjini," je razlagal branilec Kristjan Čepon, ki je aprila poskrbel za veliko vrnitev Olimpije v finalu Alpske lige. Na peti tekmi je izsilil podaljšek v Brunicu, ki ga je nato Olimpija dobila. Sledili sta zmagi na šesti in sedmi tekmi za naslov v Alpski ligi.

"Že v lanski sezoni smo v končnici uprizorili kar nekaj vrnitev. Ko je pristop agresiven, hitro pridemo do preobrata. Na gostovanjih imamo bolj taktičen pristop in premagali smo vse tekmece z vrha lestvice," je še dodal Čepon.

Železarji slavili po zaostanku z 0:2
Jeseničani so se pred koncem rednega dela lotili lova na zgornji del lestvice. Po tokratni zmagi so deveti, od prve šesterice, ki ima neposredno zagotovljeno končnico, pa jih ločijo le še tri točke. Železarji so tekmo slabo začeli, a dobro končali. Začetek je pripadel gostiteljem, ki so na lestvici pet mest pred njimi, saj so že v prvi tretjini do desete minute dosegli dva gola.

Preobrat so zrežirali v zadnji tretjini in podaljšku. Gol priključka je v 41. minuti dosegel Erik Svetina, Gašper Seršen pa je v 58. minuti poskrbel za izenačenje in izsilil podaljšek. Le 11 sekund pred koncem, ko je že kazalo na kazenske strele, pa je Jeseničanom zmago zagotovil Nejc Stojan.