Anže Kopitar je bil s svojo tehniko in hitrostjo za Pingvine enostavno nerešljiva uganka. Foto: EPA
Sidney Crosby
Sidney Crosby za mnoge (predvsem Kanadčane) najboljši igralec v Ligi NHL je imel čast opazovati najboljšega igralca letošnje sezone - Anžeta Kopitarja. Foto: EPA
Anže Kopitar, Sidney Crosby
Anže Kopitar je na začetku zadnje tretjine proti Sidneyju Crosbyju dobil enega bolj pomembnih bulijev. Foto: EPA
Dustin Brown
Dustin Brown je odigral eno boljših tekem v letošnji sezoni. Takole je ob koncu tekme dosegel zadnji zadetek na tekmi. Foto: EPA

Kopitar je že v 27. sekundi tekme navdušil Staples Center, ko je gostitelje povedel v vodstvo. Po podaji Justina Williamsa se je sam znašel pred vratarjem Marcom-Andrejem Fleuryjem in ga mojstrsko preigral. Pingvini so se nato dvignili, saj so izenačili že v naslednji minuti, ko je od daleč zadel Jordan Staal. V drugi tretjini je goste v vodstvo popeljal Chris Kunitz, ki je po strelu od daleč ploščku spremenil smer leta.

Kopitar najprej ukanil Crosbyja, nato še vratarja
Preobrat je v zadnji tretjini začel ravno Kopitar, ki je v 47. minuti izenačil. Najboljši slovenski hokejist je najprej v buliju dobil dvoboj s Sydneyjem Crosbyjem, plošček se je nato znašel za vrati, kjer je bil najbolj spreten spet Kopitar, ki je plošček spravil v mrežo.

Kralji v 24 sekundah dvakrat kaznovali Fleuryja
V nori 53. minuti so Kralji v razmaku 24 sekund dosegli dva zadetka, kar je pomenilo njihovo 10. zmago v sezoni. Dustin Brown je v napadalni tretjini ukradel plošček in lepo našel osamljenega Jarreta Stolla, ki je Kralje popeljal v vodstvo. Že v naslednjem napadu se je med strelce vpisal še Michal Handzuš. Pri obeh zadetkih je napako za vrati napravil Fleury, ki je preveč ležerno zapravil plošček. Zmago Kraljev je v 58. minuti Dustin Brown le še potrdil.

Igralec tekme - Anže Kopitar
Anže Kopitar je odigral izjemno tekmo, proti okviru vrat je sprožil kar osem strelov in dosegel še dve vratnici. Po koncu tekme je bil povsem zasluženo izbran za igralca tekme, bil pa je tudi izbran za drugega igralca večera v Ligi NHL. Pred njim je bil le Jonas Hiller, ki je v vratih Anaheima pri zmagi proti Nashvillu s 4:0 ubranil vseh 40 strelov. Kopitar ima po 16 tekmah skupaj 26 točk (13 golov in 13 podaj), s čimer se je utrdil na lestvici najbolj učinkovitih igralcev.

Lani za 13 golov potreboval 50 tekem, letos 16
"Zdaj smo pokazali, da lahko igramo tudi proti najboljšim. V ključnih trenutkih smo bili zelo dobri, saj po zaostanku v zadnji tretjini dosegli štiri zadetke. V resnici smo zelo dobro igrali že v drugi tretjini, a plošček ni želel v mrežo. Vztrajnost se nam je poplačala," je povedal Kopitar, ki je svoj 13. zadetek dosegel na 16. tekmi sezone. Lani je za to potreboval kar 50 tekem.

Osemkrat vsaj ena točka prvič po letu 2000
Kralji imajo na zadnjih osmih tekmah razmerje zmag 6-0-2, kar pomeni, da so prvič po novembru 2000 dosegli vsaj eno točko na osmih zaporednih tekmah. Pittsburgh letos slovi po odlični obrambi, na svoji 16. tekmi v sezoni so prvič prejeli več kot štiri zadetke. To je bilo njihovo osmo letošnje gostovanje, na katerem pa so izgubili sploh prvič!